Jakie okna do salonu?

15 lipca 2013

Wybór odpowiednich okien do salonu to niełatwa decyzja. W ofercie rynkowej znajdziemy okna wykonane z PCV, drewna lub alumium, a także okna z tych dwóch pierwszych materiałów z zewnętrznymi nakładkami aluminiowymi.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna aluminiowe

Spośród wymienionych powyżej materiałów, w kontekście okien do salonu, na wstępie należy odrzucić aluminium – choć materiał ten wygląda bardzo dobrze, jest lekki i sztywny, co pozwala na tworzenie coraz popularniejszych obecnie dużych przeszkleń, to jego słabe właściwości termoizolacyjne predestynują go do zastosowania w pomieszczeniach gospodarczych.

 

 

Okna PCV

Dla większości z nas materiałem odpowiednim do zastosowania w salonie będzie PCV. Materiał ten pozwala na tworzenie zestawów okiennych o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej. Ponadto jest to tworzywo bardzo trwałe, pozwalające na bezawaryjną pracę okien przez długie lata. PCV nie jest oczywiście materiałem pozbawionym wad. Rozszerza się ono i kurczy pod wpływem ciepła, przez co kompletnie nie nadaje się do zastosowania w przeszkleniach wielkopowierzchniowych. Technologia produkcji sprawia także, że wytworzenie z niego okien o nietypowych kształtach jest kosztowne i kłopotliwe. W większości salonów najlepiej sprawdzą się okna z PCV z zewnętrzną nakładką aluminiową. Tworzywo zapewni nam optymalne parametry izolacyjne, a dzięki nakładce okno nie będzie żółkło pod wpływem słońca, z zewnątrz wyglądając zupełnie jak aluminiowe.

Okna drewniane

Nowoczesne okna drewniane uchodzą za towary luksusowe, co ma swoje odzwierciedlenie w cenach – zestawy te mogą być droższe nawet o 40 proc. od swoich odpowiedników z PCV. Jeśli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca i marzą nam się wielkie przeszklenia w salonie, drewno jest właściwie jedynym materiałem, który może nam zapewnić dobre parametry izolacyjne i wielkie przeszklone powierzchnie zajmujące nawet całą ścianę. Podobnie jak w przypadku okien z PCV, najlepiej zdecydować się na modele wyposażone w zewnętrzną nakładkę aluminiową. Dzięki niej osłonimy wrażliwy na uszkodzenia powierzchniowe materiał przed wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych i pozbędziemy się problemu z jego okresowym konserwowaniem.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: