Jakie okna do mieszkania?

1 maja 2013

Współczesny rynek okienny oferuje bardzo wiele różnych modeli wykonanych z różnych materiałów. Dlatego dla laika wybór odpowiedniego materiału na okna do własnego mieszkania może być problematyczny.

Najczęściej rozważanymi opcjami do mieszkań są okna drewniane lub plastikowe. Coraz częściej także wprowadza się ich ulepszoną wersję – okna z zewnętrznymi nakładkami aluminiowymi.  Obydwa materiały mają swoje mocne i słabe strony a wybór konkretnego materiału powinien zależeć od naszych potrzeb.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna drewniane czy plastikowe? A może z nakładką aluminiową?

Okna drewniane zapewniają parametry użytkowe bardzo podobne do okien PCV. Od plastikowych różnią się niewrażliwością na zmiany temperatury, dzięki czemu można z nich tworzyć przeszklenia o dużych powierzchniach. Uchodzą jednocześnie za element dodający prestiżu, a wielu inwestorów gotowych jest dopłacić spore kwoty za sam fakt obcowania z tym naturalnym materiałem.  Drewno ma jednak także wady – jest dość wrażliwe na uszkodzenia powierzchniowe i wymaga regularnej konserwacji. W budownictwie wielorodzinnym często ważne jest aby nasze okna z zewnątrz nie odróżniały się od okien naszych sąsiadów. Dlatego w większości przypadków najbardziej polecane są okna PCV lub z dowolnego z wyżej wymienionych materiałów w kombinacji zewnętrzną nakładką aluminiową, gdyż gwarantuje ona zwiększoną odporność na warunki atmosferyczne, lepszą stabilność oraz nowocześniejszy wygląd.

Podsumowanie

Okna z PCV to parametry izolacyjne zbliżone do tych, które zapewniają zestawy wykonane z drewna przy znacznie niższej cenie. Dodatkowo, okna z tworzywa są praktycznie bezobsługowe i jeśli tylko są solidnie wykonane, mogą działać nawet przez kilkadziesiąt lat. W przypadku budownictwa wielorodzinnego zazwyczaj najlepszą opcją będą okna PCV z nakładką aluminiową. Możliwość tworzenia przeszkleń wielkopowierzchniowych, którą zapewnia drewno, zazwyczaj nie ma w budownictwie wielorodzinnym większego znaczenia.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: