Jakie okna do domu jednorodzinnego?

8 maja 2013

Współczesny rynek oferuje tyle rodzajów okien z różnych materiałów, że trudno jest podjąć decyzję o wyborze tych najlepszych, jeśli nie jesteśmy specjalistami. Odpowiednie okna powinny być trwałe, ciepłe i estetyczne. W artykule przedstawiamy charakterystykę różnych rodzajów okien ze względu na materiał wykonania. Które z nich nadadzą się najlepiej do domu jednorodzinnego?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna z PCV

PCV to zdecydowanie najpopularniejszy materiał wykorzystywany do produkcji okien. Zestawy z niego wykonane są trwałe i nie wymagają konserwacji. Co więcej, jest to materiał pozwalający na wyprodukowanie okien o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej. Dodatkową zaletą okien tego typu jest ich stosunkowo niska cena.

 

Okna drewniane 

Nowoczesne okna drewniane uważane są za towar z „wyższej półki” co ma swoje odzwierciedlenie w cenie. Drewno jest materiałem pozwalającym na stworzenie okien o bardzo wysokich parametrach izolacyjnych. W przeciwieństwie do PCV, drewno nie jest wrażliwe na zmiany temperatury. Dzięki temu materiał ten z powodzeniem można wykorzystać do produkcji przeszkleń wielkogabarytowych. Minusem okien drewnianych jest ich wrażliwość na uszkodzenia powierzchni oraz konieczność przeprowadzania okresowej konserwacji.

Okna aluminiowe

Coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem do domu okien aluminiowych. Aluminium wygląda bardzo estetycznie, jest odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne i sztywne – pozwala to na tworzenie z niego przeszkleń o dużych powierzchniach. Niestety jest to materiał, którego parametry izolacyjne odbiegają zarówno od możliwości PCV, jak i drewna. Z tego względu okna aluminiowe w domku jednorodzinnym poleca się raczej tylko do pomieszczeń gospodarczych.

Okna PCV-aluminiowe i drewniano-aluminiowe

Najlepszym rozwiązaniem jakie można zastosować w domku jednorodzinnym są okna PCV lub drewniane wyposażone w zewnętrzną nakładkę aluminiową. Jeśli nie zależy nam na dużych przeszkleniach lub oknach o nietypowych kształtach, okna z PCV powinny nam w zupełności wystarczyć – dzięki zewnętrznej nakładce aluminiowej będą one doskonale wyglądać od zewnątrz i unikniemy ich żółknięcia pod wpływem promieni słonecznych. W przypadku okien drewnianych także warto zdecydować się na modele z nakładką. Dzięki niej okno będzie zabezpieczone przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi a my pozbędziemy się uciążliwego problemu z konserwacją.

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: