Jakie okna balkonowe?

12 sierpnia 2013

Okna i drzwi balkonowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ponieważ są one zazwyczaj najczęściej używane, w szczególności w letnich miesiącach, kiedy pogoda jest dobra. Ważne jest, żeby drzwi nie były za ciężkie, ponieważ po pewnym czasie okucia mogą “siąść” i będzie powodowało to..

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Jakie okna balkonowe?

Okna i drzwi balkonowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ponieważ są one zazwyczaj najczęściej używane, w szczególności w letnich miesiącach, kiedy pogoda jest dobra. Ważne jest, żeby drzwi nie były za ciężkie, ponieważ po pewnym czasie okucia mogą “siąść” i będzie powodowało to niedogodność przy zamykaniu drzwi. Istotną cechą drzwi balkonowych jest również wysokość progu – najlepiej gdy zdecydujemy się na model o obniżonym  progu, co spowoduje że nie będziemy potykali przekraczając go. Drzwi przesuwne mogą być również wyposażone w system bezprogowy, jednak kosztem tego rozwiązania jest mniejsza szczelność i kurz przedostający się do wnętrza.

Ze względu na swoją powierzchnię, okna i drzwi balkonowe powinny gwarantować wysoki poziom izolacyjności cieplnej. Przy kilku, a nawet kilkunastu metrach kwadratowych przeszklenia ucieczka energii może być znaczna. Dlatego w tym przypadku szczególną uwagę zwrócić należy na współczynnik przenikania ciepła (Uw), który powinien być możliwie niski. W swojej ofercie firma Internorm posiada bardzo „ciepłe” okna PVC z nakładką aluminiową KF 410 – Uw do 0,63 W/m²K. Rozwiązanie to spełnia wymagania budownictwa pasywnego, ale z powodzeniem stosowane może być również w tradycyjnych domach i mieszkaniach zapewniając komfort i niskie koszty użytkowania.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: