Jak zminimalizować koszty zakupu okien?

21 października 2016

Zakup okien do nowo powstającego domu lub wymiana starych okien na nowe wiążą się zwykle z dość sporymi kosztami. Warto jednak mieć na uwadze, że dobrze dobrane, nowoczesne okna mogą bezawaryjnie służyć nam przez lata. Dlatego zanim zdecydujemy się na wybór konkretnych modeli, poświęćmy chwilę, aby zastanowić się jakie okna najlepiej zamontować w poszczególnych pomieszczeniach naszego domu. Przemyślany zakup pozwoli nam zoptymalizować koszty zakupu okien, a do tego znacznie obniżyć comiesięczne rachunki za ogrzewanie.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Ekonomiczne łączenie okien

W zależności od tego, jakie funkcje pełni dane pomieszczenie, możemy rozważyć wstawienie do niego okien PCV, PCV z nakładką aluminiową lub drewniano-aluminiowych. Szeroki wybór kolorów i zróżnicowane linie stylistyczne sprawią, że w zależności od materiału, z którego wykonane jest okno, możemy je idealnie dopasować do wystroju wnętrza, bryły budynku, a także koloru fasady. Warto dodać, że oferta Internorm została stworzona tak, aby w jednym projekcie można było łączyć ze sobą okna wykonane z różnych materiałów, a także okna z drzwiami podnośno-przesuwnymi, z osłonami przeciwsłonecznymi i moskitierami oraz drzwiami wejściowymi. Odpowiednio dobrane elementy znakomicie uzupełnią niepowtarzalny styl budynku.

-Jeśli zależy nam na wstawieniu eleganckich okien drewniano-aluminiowych, możemy oszczędzić na zakupach łącząc je z nieco tańszymi oknami z PCV-aluminiowymi – przekonuje Marcin Ksokowski z IFTM Internorm. Okno z PCV wyposażone w zewnętrzną nakładkę aluminiową bardzo dobrze sprawdzi się w łazience i pomieszczeniach, w których okna są szczególnie narażone na działanie wilgoci. Okna PCV-aluminiowe mają doskonałą izolacyjność cieplną, nie tracisz więc na komforcie cieplnym, a przy tym są łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Nakładki aluminiowe od zewnątrz można zamówić w dowolnie wybranym kolorze z palety RAL. Racjonalizując nasze zakupy pamiętajmy, aby przemyśleć również sposób użytkowania okna. Okna nieotwierane tzw. fixy są o 30% tańsze od okien rozwierno-uchylnych. Warto wziąć to pod uwagę, planując rozmieszczenie okien w budynku.

Przemyślany dobór dodatków i oszczędność na rachunkach

Ciepłe okna to również możliwość oszczędzania na rachunkach za ogrzewanie oraz gwarancja minimalnego zużycia energii, przy maksymalnym komforcie mieszkania. Aby jak najlepiej wykorzystać właściwości okien Internorm, warto przemyśleć optymalne usytuowanie okien względem kierunków świata. Najlepiej usytuować większość okien od strony południowej, zachodniej i wschodniej. Duże, przeszklone powierzchnie skierowane na południe stwarzają możliwość korzystnego bilansu energii oraz wnoszą do pomieszczenia więcej światła i życia. Aby uniknąć przegrzania pomieszczeń latem, już na etapie projektowania warto uwzględnić montaż osłon przeciwsłonecznych. -Dobrze dobrane dodatki okienne, takie jak rolety lub okiennice, mogą dodatkowo poprawić izolacyjność cieplną okna – przekonuje specjalista Internorm – Zakup okien to istotna kwestia, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać z pomocy zaufanych doradców, którzy pomogą zoptymalizować wydatki związane z kupnem lub wymianą okien i wybrać idealne rozwiązania do Twojego projektu.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: