Jak odnowić drzwi z szybą?

14 marca 2013

Klasyczne peerelowskie drzwi z szybą wciąż są obecne w domach znacznej części Polaków. Jak mało który produkt wytwarzany w tamtych czasach, drzwi tego typu są dość solidne i wystarczy jedynie trochę dobrych chęci i czasu aby przywrócić im dawny blask.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Przygotowanie drzwi

Po zdjęciu drzwi z zawiasów należy usunąć listwy przyszybowe, wyjąć szyby, zdemontować klamki i zamki, a następnie zeszlifować starą powłokę malarską papierem ściernym 120 i wykończyć papierem 180 aż do osiągnięcia równomiernej, matowej powierzchni. Po przeszlifowaniu drzwi należy je przemyć delikatnym detergentem (np. płynem do naczyń). Na tym etapie możemy zaszpachlować wszelkie uszkodzenia, a następnie wyrównać powierzchnię szlifując ją papierem ściernym.

 

Malowanie

Kiedy powierzchnia jest już równa, możemy zabrać się za malowanie drzwi. Odpowiednia będzie do tego farba akrylowa – dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy narażeni na przykre zapachy. Papier ścierny przyda się też do zmatowienia metalowych ościeżnic (inaczej ciężko będzie równomiernie rozprowadzić po nich farbę). Po zmatowieniu – podobnie jak w przypadku samego skrzydła – należy umyć ościeżnice detergentem i pomalować tą samą farbą co resztę. Aluminiowe klamki można odnowić szlifując je tarczą ścierną listkową 320.

Wymiana szyby

Jeśli już bierzemy się za remont tego typu drzwi, warto zacząć od wymiany szyby na nową – po docięciu jej na wymiar należy dokupić do niej plastikowe listwy. Następnie dolną ich część przybijamy do ramy małymi gwoździami, a górną wciskamy w zaczepy (można w tym celu użyć trzonka młotka), dzięki czemu od zewnątrz nie widać gwoździ. Szczeliny powstałe w narożnikach po zamontowaniu listwy należy ostrożnie wypełnić silikonem.

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: