Jak dobrze wybrać design okna do budowanego domu?

19 września 2013

Okno jest elementem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie żadnego budynku mieszkalnego. Okna są obecne w każdym typie budownictwa, podkreślają styl budynku, dostarczając mu światło. Wielu osobom może się wydawać, że okna nie dają architektowi zbyt dużego pola manewru, ale czy aby na pewno?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Różnorodne kształty

W powszechnej świadomości okno jest prostokątem z typowym, prostym wykończeniem. Taki produkt, choć pasuje do pewnych rodzajów nieruchomości,  faktycznie nie pobudza wyobraźni. Jednak na naszym rynku funkcjonują firmy, które pozwalają na idealne dopasowanie okien do stylu budynku i estetycznych upodobań użytkowników.

Internorm jest pod tym względem wyjątkowy. Nie tylko pozwala na indywidualizację okien, ale wokół dopasowania okien do stylu budynku zbudował całą koncepcję, która krok po kroku pozwala znaleźć klientom najlepsze rozwiązanie.  W myśl zasady „Twój dom jest taki jak Ty” najpierw wybiera się styl nieruchomości, do którego dopasowane są różne modele okien, a następnie przy pomocy kolorów, dodatków i akcesoriów nadaje się oknom ostateczny charakter.

Pierwszą okienną propozycją jest styl studio, poprzez swój surowy i prostoliniowy kształt idealnie pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych domów. Design tego typu okna charakteryzuje się zlicowanym skrzydłem i ramą, umożliwia również montaż w takim sposób, aby ramy okienne zostały całkowicie schowane w elewacji, a widać było tylko szybę. Dodatkowym  atutem jest możliwość utworzenia wielkich szklanych powierzchni, wykorzystujących nowoczesne łączenia „szkło do szkła”, a także wielkogabarytowych drzwi przesuwnych.

Drugą linią stylistyczną okien Internorm jest home. Są to okna i drzwi stworzone z myślą o osobach zainteresowanych nowoczesnością, ale w nieco cieplejszym wydaniu. Elegancja, funkcjonalizm i wygoda użytkowania – to cechy charakteryzujące tę linię. Co ciekawe Internorm pozwala „stopniować” nowoczesność stylu okien i drzwi.  Dlatego okna home występują w dwóch wariantach – home pure dla kładących większy nacisk na czystość formy i puryzm oraz home soft dla ceniących odniesienia do tradycji i synergię nowoczesności z klasycznymi motywami. W obu przypadkach efektem są dobrze doświetlone pomieszczenia o prostym i eleganckim charakterze.

Ostatnią, ale wcale nie najmniej ważną linią okien i drzwi są te sygnowane nazwą ambiente. Idealne dla tradycjonalistów, korzystają z klasycznych i secesyjnych wzorów, jednocześnie oferując najnowsze zdobycze technologii. I pomimo swojego technicznego zaawansowania idealnie pasują do wnętrz tradycyjnych. Wpisują się wyglądem w architekturę tradycyjnych budynków jak i stylizowanych rezydencji. Tradycyjny charakter linii ambiente podkreślają szprosy w oknach i przeszklenia w drzwiach. Okna w tym stylu mają zaokrąglone, bardziej miękkie kształty.

Szeroka paleta kolorów

Sam wybór linii stylistycznej to dopiero początek drogi. W Internorm dostępnych jest również wiele kolorów wykończeń. Od strony zewnętrznej do wyboru mamy paletę barw standardowych oraz kolory Hirest o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne.

Ponadto okna można wykonać w kolorach HDS, odznaczających się żywym wyglądem naturalnego drewna, dzięki użyciu specjalnej powłoki o odpowiednio dobranej strukturze odwzorowującej usłojenie, która powoduje możliwość pewnej tolerancji zabarwienia. Dla nowoczesnych purystów dostępne są również kolory metalu.

Od strony wewnętrznej okna drewniane można pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Mniejsze możliwości mamy w przypadku okien PCV, gdzie inwestor ma pięć kolorów do wyboru.

Ukryte dodatki

To co wyróżnia okna Internorm to ponadto całkowicie ukryte okucia. Brak widocznych elementów w  każdym z okien sprawia, że okna nie tylko lepiej wyglądają ale również są łatwiejsze do  utrzymania w czystości. Ponadto zakryty jest także układ odprowadzania wody – ramy nie ulegają zabrudzeniu przez spływającą wodę, a dla estetyki ważny jest brak widocznych szczelin oraz listew zakrywających. Firma proponuje również bogaty wybór klamek, unikatowe wzornictwo, nietypowe kolory jak i klamki z zamkami dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Okna montowane są na lata, warto je dopasować nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również stylistycznym. Jak zatem widać, wybierając okna wcale nie mamy ograniczonego wyboru, Firma Internorm proponuje różnorodność kształtów, kolorystyki oraz materiałów, z których okno jest wykonane.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: