Jak dobrać kolor okien do budowanego domu?

12 czerwca 2018

W trakcie budowy domu musimy podjąć bardzo wiele istotnych decyzji, które będą długo rzutować na walory praktyczne naszej konstrukcji, a także na jej formę estetyczną, dlatego dobrze jest brać pod uwagę kluczowe elementy, a więc okna i drzwi. W głębi duszy każdemu z nas zależy, aby to, co wybierzemy, było jak najlepiej dopasowane indywidualnie. Wśród tego, co najważniejsze jest między innymi wybór okien.

Oczywiście chodzi tutaj o sprawdzoną markę, eleganckie i trwałe wykonanie, a także materiał z jakiego powstają okna, ale również o kolor. Nie można zapominać, że estetyka to kluczowa sprawa dla większość z nas. O ile walory praktyczne mogą być widoczne dopiero po dłuższym użytkowaniu, o tyle estetyka okien ma dla nas znaczenie niebagatelne i zwracamy uwagę na to, czy dane okna rzeczywiście są dopasowane do tego, na czym będzie nam najbardziej zależało.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Kolor okien – jednolite, dopasowane do elewacji, dachu?

W zakresie koloru okien pytań jakie można postawić jest rzeczywiście wiele. Jak sobie na nie odpowiedzieć? Chyba w takim aspekcie trudno oczekiwać, że ktoś za nas podejmie tak indywidualną decyzję, jaką jest wybór odpowiedniego koloru okien. W rzeczywistości to naszym osobistym zadaniem jest wybór perfekcyjnych okien. Oczywiście przy wyborze okien warto jest posłuchać pewnych podpowiedzi, jednak porady raczej powinny dotyczyć spraw związanych z względami praktycznymi danej konstrukcji. Natomiast jeśli chodzi o estetykę, tutaj każdy ma swój gust i nie da się klientom czegoś narzucić. Najważniejsza jest umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji.

Kolor okien najczęściej dopasowuje się do koloru elewacji. Przed laty nie było w tym względzie wyboru, dlatego wszyscy mieli okna koloru białego. Na tą chwilę sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej i dysponujemy dużo szerszym wachlarzem możliwości. Często u jednego producenta mamy nawet kilkanaście odcieni, w jakich mogą się prezentować nasze okna. Tym samym można nimi żonglować do woli. Oczywiście niezależnie od tego, na co się decydujemy, warto postawić na rozwiązania, które będą w stanie stworzyć wspaniały klimat, na co składa się spójność chromatyczna całego budynku.

Dlatego do koloru elewacji warto dobrać również kolor okien. Można pokusić się również o taki sam kolor rynien, dachu czy płotu. Choć taka kompozycja może się wydawać prosta, jej owocem jest szansa na stworzenie jednolitej, zgranej konstrukcji, która już od pierwszej chwili robi bardzo dobre wrażenie, które podkreśla fakt, że każdy element jest przemyślany, wykonany starannie i nie ma w naszej kompozycji przypadku.

Oczywiście na polskim rynku nadal dominuje biel, ale z roku na rok jej udział w sprzedawanych oknach maleje. Statystyki wykazują, że oprócz bieli szerokie zainteresowanie zyskują odcienie brązu, które charakteryzują się niezwykle przytulną formą i dlatego są tak chętnie wybierane. Na pewno przypadną do gustu przede wszystkim takim osobom, które stawiają na eleganckie, klasyczne wnętrza. Jeśli przygotowujemy także okna dachowe, nie można zapominać, że w jakieś mierze ich charakter będzie determinował również kolor, ponieważ musi być kompatybilny z tym jak prezentuje się nasz dach.

Nie zapominajmy, że z kolorem okien często warto nieco poeksperymentować. Jeśli brakuje nam przestrzennej wyobraźni będzie można poprosić także biuro projektowe o przygotowanie dla nas indywidualnej wizualizacji. To dzięki niej zobaczymy jak dane okna mogą u nas wyglądać i możliwe, że podjęcie decyzji stanie się łatwiejsze.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: