Jak dbać o okna Internorm? Sposoby na konserwację

1 stycznia 2014

Klienci zainteresowani naszymi produktami wielokrotnie pytają, jak dbać o okna Internorm. Nowoczesne technologie zastosowane przy produkcji okien i wysoka jakość naszych produktów sprawiają, że potrzebują one jedynie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, a dzięki prawidłowej konserwacji będą służyły przez wiele lat. Poniżej przedstawiamy praktyczne sposoby na konserwację i czyszczenie stolarki okiennej.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Jak dbać o okna PCV?

Okna plastikowe, ze względu na właściwości elektrostatyczne materiału, z którego są wykonane, należy myć częściej niż okna wykonane z innych materiałów. Ramy najlepiej pielęgnować wodą z odrobiną delikatnego detergentu, na przykład płynu do mycia naczyń. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby produkty, których używamy do mycia ramy okiennej nie zawierały substancji żrących. Regularne mycie okien wystarczy, by ramy z PCV pięknie prezentowały się przez wiele lat.

 

 

 

Pielęgnacja i konserwacja okien drewnianych

Z oknami drewnianymi od firmy Internorm nie ma dużo pracy, ponieważ od zewnętrznej strony są one chronione nakładką aluminiową odporną na warunki atmosferyczne, a to właśnie głównie od tej strony należy konserwować okna drewniane. W tym przypadku jednak nie ma takiej konieczności. Natomiast od wewnętrznej strony do mycia drewnianych elementów można używać preparatów przeznaczonych do pielęgnacji drewna. Warto unikać środków, które zawierają amoniak, gdyż może on uszkodzić lakier, którym pokryta jest rama.

Jak dbać o szyby?

Do polerowania szyb najlepiej sprawdzają się miękkie ściereczki, które nie zostawiają włókien, lub ręczniki papierowe. Do zebrania płynu z detergentem warto użyć ściereczki bawełnianej lub gumowej ściągaczki. Dawniej do mycia i polerowania szyb używano starych gazet. Doświadczenie pokazuje, że metoda ta sprawdza się rewelacyjnie, gdyż farba drukarska doskonale wspomaga polerowanie szyb.

Jak konserwować zawiasy i uszczelki?

Przynajmniej raz w roku powinniśmy sprawdzić stan uszczelek i okuć. Przy okazji warto je przetrzeć wazeliną techniczną, która pielęgnuje i konserwuje uszczelki. W oknach Internorm stosowane są specjalne uszczelki ze sztucznego kauczuku EPDM, które dobrze poddają się konserwacji. Elementy metalowe, takie jak zawiasy, suwnice, narożniki, możemy konserwować specjalnym olejem do okuć.

Oczywiście wszelkie środki czyszczące i konserwacyjne można nabyć u przedstawicieli handlowych Internorm!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: