Idealne wyjście na taras – okna o ponad trzymetrowym prześwicie

15 maja 2015

Zwykle, przeszkolone drzwi na taras wykonane najczęściej z taniego PCV stopniowo odchodzą w niepamięć. Zamiast nich coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie nieporównywalnie bardziej nowoczesne i efektowne – wielkie, przesuwane okno o ponad trzymetrowym prześwicie. Dlaczego warto się je zastosować?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Materiał wykonania drzwi

Drzwi tarasowe PVC-aluminiowe

 • Odporne na działanie słońca i wilgoci.
 • Dzięki systemowi trzyszybowemu i dobremu uszczelnieniu, zachowują wysoką izolacyjność.
 • Nie wymagają dużo konserwacji.
 • Dzięki zewnętrznej nakładce aluminiowej drzwi są stabilniejsze, bezpieczniejsze i pozwalają uzyskać trwały kolor.

Drzwi tarasowe drewniano-aluminiowe

 • Drewno chronione jest przed wilgocią z zewnątrz, dzięki nakładce aluminiowej.
 • Bardzo dobra izolacyjność dzięki odpowiedniemu przeszkleniu oraz izolacji profilu z pianki i drewna.
 • Konieczność regularnej konserwacji drewna – ok. dwa razy w roku.
 • Ciepły, przytulny wygląd i naturalny zapach drewna.

Wygoda

Podstawową zaletą okien o dużym prześwicie jest fakt, że dzięki nim wnętrze domu zostaje dobrze oświetlone, a sam budynek wygląda z zewnątrz nowocześniej. Okno o tak znacznych rozmiarach umieszcza się zwykle w bardzo wytrzymałych ramach, a te przymocowuje do równie solidnych prowadnic, dzięki czemu całość można wygodnie odsunąć na bok i wyjść na taras. W słoneczną pogodę łatwo postawić na nim leżaki, ponieważ okno o dużej średnicy umożliwi wygodne wyniesienie ich z domu. Jego wietrzenie stanie się banalnie proste ze względu na fakt, że silny podmuch wiatru nie zamknie wyjścia na taras (tak dzieje się nieraz w przypadku tradycyjnych drzwi). Zastosowanie przesuwanych okien o dużym prześwicie sprzyja więc przede wszystkim wygodzie domowników. Ich prywatność nie jest zagrożona, ponieważ mogą dopasować do koloru elewacji odpowiednie rolety lub żaluzje.

Oszczędność

Wiele osób obawia się okien o dużym prześwicie sądząc, że po ich zastosowaniu trudniej jest ogrzać dom w zimie. Na szczęście rzeczywistość wygląda inaczej, o ile pamięta się o kilku prostych zasadach: duże okna powinny być skierowane na południe lub południowy wschód, by do wnętrza przenikało jak najwięcej promieni słonecznych. Trzeba też zwrócić uwagę na drzewa porastające działkę oraz inne duże obiekty, które mogą rzucać niepożądany cień. Co ważne, okna pasywne, nawet te dużych rozmiarów, nie tylko ułatwiają kumulowanie ciepła, ale także pozwalają utrzymać je we wnętrzu budynku przez dłuższy czas. Jest to możliwe głównie dzięki zastosowaniu kilku zespolonych szyb; rozwiązanie to pozytywnie wpływa także na izolacyjność dźwiękową okna, więc obawy, że obniży ono komfort przebywania w domu, okazują się bezpodstawne. Oczywiście wszystkie te cechy dotyczą wyłącznie produktów wysokiej jakości, warto więc zdecydować się na sprawdzony model renomowanego producenta – Internorm oferuje okno podnoszono-przesuwne HS 330 o imponującej izolacyjności cieplnej – współczynnik przenikalności ciepła to tylko Uw = 0,64 W/m2K.

Bezpieczeństwo

Część osób sądzi, że zastosowanie przeszklonych drzwi przesuwanych nie jest bezpieczne. Na szczęście to przeświadczenie okazuje się błędne, o ile upatrzony model uzyskał odpowiednie certyfikaty i został starannie wykonany przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Warto ponownie tu wspomnieć o oknie HS 330, ponieważ spełnia ono powyższe kryteria: przyznano mu drugą klasę odporności antywłamaniowej, jego ramy są zbudowane z drewna i aluminium, a ponadto wyróżnia się ono potrójnym oszkleniem ESG o grubości wynoszącej blisko 5,4 cm. Wszystko to sprawia, że gdy trzeba połączyć wnętrze nowoczesnego domu z tarasem, nie ma lepszego wyjścia niż przesuwane okna o dużym prześwicie.  

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

 • Poznasz filozofię Internorm
 • Doświadczysz możliwości naszych produktów
 • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
 • • w salonie
 • • na budowie
 • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: