Drzwi zewnętrzne antracytowe – zalety i aranżacje

11 maja 2020

Drzwi zewnętrzne to wizytówka domu. Mieszkańcy przekraczają je każdego dnia, a goście między innymi na ich podstawie wyrabiają sobie wyobrażenie o wnętrzach. A gdyby tak postawić na mniej oczywiste, nowoczesne rozwiązanie? Sprawdź, czy drzwi zewnętrzne w kolorze antracyt to coś dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Drzwi zewnętrzne antracyt – jak wyglądają?

Zarówno okna, jak i drzwi nowej generacji zwykle mogą być pomalowane na dowolny kolor. Wśród nich znajduje się antracytbarwa oscylująca pomiędzy ciemną szarością a głębokim granatem, niezwykle elegancka i tajemnicza, ale też nowoczesna. Ciemne, antracytowe elementy świetnie kontrastują z jasnymi elewacjami i ścianami wewnętrznymi, które królują w nowoczesnych domach. Dobrze komponują się zarówno z bielą, jak i drewnem w różnych odcieniach, a także chromem, srebrem, złotem i innymi metalicznymi odcieniami. Stwarza to bardzo szerokie możliwości aranżacji, które idealnie wpisują się w elegancki styl z nutką nowoczesności. To dlatego antracyt jest na fali wznoszącej. Chcesz być jedną z osób, które wyznaczają trendy? To idealny kolor stolarki dla Ciebie!

Na co zwrócić uwagę przy aranżacji drzwi antracytowych?

Design drzwi nie powinien „gryźć się” ze stylem elewacji, a jednocześnie dobrze, jeśli jest przedsmakiem tego, co spotkamy we wnętrzu. Dobrze dobrany model idealnie połączy strefę zewnętrzną z wewnętrzną. Ciekawe drzwi potrafią też dodać charakteru bryle domu i sprawić, że budynek będzie bardziej charakterystyczny. Dlatego decyzję o ich wyglądzie należy podejmować z rozwagą. Warto przy tym pamiętać, że drzwi powinny być widoczne (i dobrze się prezentować) o każdej porze. Zadba o to odpowiednie oświetlenie, które może być również wbudowane w skrzydło albo próg, co daje bardzo ciekawy, unikalny efekt.

Jakie powinny być drzwi zewnętrzne?

Na to pytanie wiele osób odpowie na pewno: solidne. Nie da się ukryć, że od głównego wejścia oczekujemy przede wszystkim tego, że pomoże ochronić nas przed intruzami i odgrodzić się od świata. Wszystkie drzwi produkowane według współczesnych standardów spełniają jednak kryterium solidności. Dlatego czego jeszcze warto szukać? Gdy kupujesz drzwi wejściowe, zwróć uwagę na poziom izolacji, jaki oferują. Liczy się zarówno odgrodzenie od hałasu (izolacja akustyczna), jak i izolacja termiczna, która nie pozwoli na przesadne straty energii tą drogą. To istotne szczególnie dla właścicieli domów jednorodzinnych, jednak i właściciele mieszkań mogą poszukiwać modelu, który jest przede wszystkim szczelny. W następnej kolejności warto zwrócić uwagę na wygląd.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: