Drzwi przesuwne – zalety, wady, rodzaje, czy warto montować?

22 listopada 2021

Drzwi przesuwne prowadzące do ogrodu lub na taras dodają budynkowi lekkości i znakomicie doświetlają pomieszczenia. Stojąc przed dylematem, jakie drzwi przesuwne wybrać, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i praktyczność. Zatem jaki system drzwi przesuwnych będzie odpowiedni do waszego domu i gdzie najlepiej zamontować drzwi przesuwne, aby jak najlepiej wykorzystać ich właściwości?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Zalety drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne to świetny sposób na wprowadzenie nowoczesności i elegancji do naszego domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko oszczędzamy miejsce, ale także możemy zaplanować wygląd elewacji tak, aby przez okna i drzwi do pomieszczenia dostawało się jak najwięcej światła. W zależności od indywidualnych potrzeb można przeszklić część lub całą ścianę, optycznie powiększając pomieszczenie. Takie rozwiązanie gwarantuje nam płynne połączenie balkonu, tarasu lub werandy z wnętrzem domu. W odróżnieniu od rozwiązań tradycyjnych, w których skrzydła drzwi otwierają się do wewnątrz lub na zewnątrz, nie musimy planować miejsca na otwarte skrzydła. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych będziemy mogli dowolnie zaplanować rozstawienie mebli w pokoju czy na tarasie.

Gdzie najlepiej zamontować drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne tradycyjnie najczęściej montowane są w salonach, jadalniach lub pomieszczeniach wielofunkcyjnych, gdzie zapewniają piękne widoki każdego dnia. Dzięki temu wygodnie i szybko przeniesiemy się do ogrodu, czy na taras.

Zastosowanie drzwi przesuwnych pozwoli również optycznie zwiększyć pomieszczenia i wprowadzić więcej światła słonecznego do wnętrza domu. Właśnie ze względu na to, że duże oszklone powierzchnie dobrze doświetlają pomieszczenie, drzwi przesuwne znakomicie sprawdzają się także w sypialniach.

Wielkie, oszklone powierzchnie pięknie komponują się z czystym i minimalistycznym wystrojem sypialni, stając się nieocenionym elementem wystroju wnętrza. Poranne wyjście na taras z filiżanką ciepłej kawy może stać się naszą codzienną przyjemnością.

Warto dodać również, że dzięki niskim progom przesuwne drzwi prowadzące do ogrodu lub na taras są szczególnie polecane osobom niepełnosprawnym lub starszym, które mają problemy z chodzeniem lub niepełnosprawnym. Rozwiązania proponowane przez firmę Internorm są idealne do budownictwa bez barier.

Okucia drzwi przesuwnych

Wybierając drzwi przesuwne powinniśmy szczególnie przyjrzeć się systemowi okuć. Stabilne i odporne na działanie czynników zewnętrznych drzwi przesuwne mogą ważyć nawet do 400 kg. Dlatego tak ważne są okucia, które nie pozwolą drzwiom „osiąść”. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, które zapewniają nam drzwi. Dzięki nowoczesnej technice ryglowania, nawet standardowe okucia produkowane przez firmę Internorm, gwarantują odporność na włamanie w klasie RC2.

Dlaczego Internorm?

Firma Internorm proponuje szeroki wybór modeli drzwi przesuwnych, które różnią się wyglądem i sposobem otwierania. Decydując się na nasze rozwiązania zyskujesz nie tylko piękne i eleganckie drzwi, ale także gwarancję maksymalnej termoizolacji odpowiedniej do domów pasywnych. Dodatkowo nasze drzwi podnośno-przesuwne można wyposażyć w żaluzje zewnętrzne, lamele prowadzące światło oraz szeroką ramę moskitiery.

Specjaliści z firmy Internorm chętnie doradzą jakie okna i drzwi przesuwne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania, a wysoko wykwalifikowany zespół montażowy zadba, aby spełniały wszystkie normy i służyły na lata.

Drzwi przesuwne HS330

System drzwi przesuwnych HS 330 to znakomite połączenie drewna i aluminium. W drzwiach przesuwnych HS 330 opatentowany system prowadnicy sprawia, że otwieranie drzwi nie stanowi żadnego problemu, nawet przy wyjątkowo dużych gabarytach. Jeśli skrzydło drzwi waży więcej niż 150 kg, dodatkowe wózki zapewniają wygodne otwieranie i przesuwanie. Do tego szerokość otwarcia skrzydła w modelu HS 330 można ustawiać indywidualnie. Szeroki wybór kolor i nieograniczona wielkość HS 330 sprawia, że jeszcze nigdy drzwi przesuwne nie były tak dopasowane do potrzeb klienta. Na życzenie klienta można je również połączyć z narożnikiem całoszklanym. Drzwi przesuwne HS 330 to elegancja nie tylko na zewnątrz. Standardowo wszystkie okucia naszych drzwi są wpuszczone w profil i zrównane z jego powierzchnią. Dzięki temu do minimum ograniczyliśmy wystające metalowe elementy. Czyszczenie i konserwacja drzwi HS 330 jest więc jeszcze łatwiejsza.

 

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: