Dlaczego droższe okno jest tańsze

23 sierpnia 2019

Zastanawiasz się nad wyborem okien do swojego nowego domu? A może jesteś w trakcie generalnego remontu i chcesz odświeżyć swoje mieszkanie? Okna są jednym z najważniejszych elementów w budownictwie. Ich jakość i rozmiar decyduje o tym, ile światła dziennego będzie w naszych pomieszczeniach, a także mają niebagatelny wpływ na zużycie energii. Czy w związku z tym już na etapie kosztorysu warto wziąć pod uwagę droższe okna? Czy w ich wypadku cena jednostkowa jest uzasadniona i idzie w parze z jakością? Sprawdźmy na przykładzie okien dostępnych w Internorm.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Bezpieczeństwo domowników

To jeden z tych aspektów życia, na którym nie warto oszczędzać. W tym wypadku cena okien ma swoje uzasadnienie – dzięki nim śpimy spokojnie lub bez obaw wyjeżdżamy na dłuższy urlop i pozostawiamy dom bez opieki. Nowoczesne okna posiadają szereg zabezpieczeń, co czyni je praktycznie nie do sforsowania przez nieproszonych gości. Wśród nich są m.in. ukryte okucia, zastosowanie potrójnych szyb klejonych na całym obwodzie okna, ryglowanie typu I-tec (szczególnie w wypadku okien PCW), klamki na klucz i inne, które czynią dom wyjątkowo bezpiecznym. Naturalnie odbija się to na cenie okien, ale w porównaniu z ewentualnym włamaniem i stratami czy uszkodzonym oknem koszt ten nie jest tak wysoki.

Nowoczesne materiały do aranżacji wnętrz

Niejednokrotnie o wyższej cenie okien decydują ich walory estetyczne. Tak też jest w przypadku okien drewniano-aluminiowych, które wykonane ze szlachetnego materiału pozwalają na uzyskanie ciekawego efektu – zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku. Drewno świetnie pasuje do aranżacji w różnorodnych stylach – od angielskiego i prowansalskiego po industrialny czy glamour. W związku z tym oferujemy w Internorm okleiny i aluminiowe nakładki, dzięki którym stworzysz niepowtarzalny charakter swojego domu.

Dźwiękoszczelność

O tym parametrze często przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy hałas otoczenia nie pozwala nam zasnąć. A dźwiękoszczelność okien decyduje o naszym komforcie za dnia, jak i w nocy.
Droższe okna w tym wypadku pomagają wyeliminować dźwięki ruchu ulicznego czy inne hałasy, które mogą nam bardzo przeszkadzać. Nowoczesne okna są przystosowane
do izolacji dźwięku o natężeniu do 47 dB (gdzie branżowy standard wynosi 30 dB), w związku z czym z powodzeniem można je montować w budynkach położonych blisko tras szybkiego ruchu czy innych źródeł monotonnego hałasu.

Izolacja cieplna

Współczesne budownictwo stawia na domy energooszczędne, które są tanie w eksploatacji, ale jednocześnie zapewniają odpowiednio wysoką temperaturę w zimie i wentylację podczas upalnego lata.
Aby nowy budynek mógł być uważany za energooszczędny lub funkcjonować jako pasywny, to jego okna muszą charakteryzować się niskim przewodnictwem cieplnym.
W Polsce norma przewodnictwa cieplnego dla okien (z wyłączeniem okien połaciowych) na 2021 rok wynosi 0,9 (dla temperatur ≥16ºC) i 1,4 (<16ºC). W Internorm natomiast znajdziesz okna energooszczędne, których współczynnik Uw wynosi około 0,6, a więc zdecydowanie niżej niż wymagane normy. Co to oznacza? Okna w Internorm wykazują się niezwykle niskim przewodnictwem cieplnym, nie są więc odpowiedzialne za tworzenie mostków termicznych. Pozwala to na stosowanie dużych okien, a nawet wielkoformatowych przeszkleń fasadowych bez ryzyka, iż przez okna będzie nam uciekać ciepło.
Daje to więc realne oszczędności w postaci niższego poboru mocy przeznaczonej na ogrzewanie budynku. A ponieważ okna montujemy na wiele lat, to nawet wyższa początkowa cena zostanie w przyszłości zrekompensowana niższymi rachunkami za energię. Takie parametry otwierają wiele możliwości aranżacyjnych.
Możemy sobie pozwolić na duże przeszklenia, którym dotrze do pomieszczeń mnóstwo naturalnego, dziennego słońca. Podsumowując, nowoczesne okna wysokiej jakości są warte swojej ceny, ponieważ idzie za tym jakość materiałów stosowanych do ich produkcji oraz uzyskane parametry użytkowe. Pozwalają one na spełnienie wymagań klientów, którzy oczekują trwałych, estetycznych okien wspierających energooszczędność.

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: