Kontaktrony – czym są, jak działają, czy warto?

25 czerwca 2020

Inwestorzy wybierający okna do swojego domu zwracają uwagę przede wszystkim na takie czynniki jak szczelność i bezpieczeństwo. Ten drugi czynnik jest szczególnie ważny w przypadku domów jednorodzinnych oraz mieszkań położonych na parterze. Nowoczesne rozwiązania – takie jak kontaktrony – zapewniają dyskretną i skuteczną ochronę przed kradzieżą. Dowiedz się więcej o tym systemie alarmowym.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Czym są kontaktrony?

Ochrona przed włamaniem nie musi wymagać montażu niezwykle zaawansowanych systemów i kosztownych oraz skomplikowanych urządzeń. Czasami to najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. W dziedzinie informowania o otwarciu okna przez intruza świetnie sprawdzają się kontaktrony. To małe czujniki magnetyczne montowane w ramach okiennych zintegrowane z domowym alarmem lub systemem automatyki. Dzięki nim każde otwarcie okna po uruchomieniu systemu skutkuje włączeniem alarmu – wystarczy je tylko uchylić. Oznacza to, że intruz zostaje odstraszony jeszcze zanim dostanie się do wnętrza – a zatem jest to rozwiązanie znacznie skuteczniejsze niż np. czujniki ruchu.

Jak działają kontaktrony?

Każdy kontaktron składa się z dwóch części – magnesu umieszczonego na obwodzie skrzydła i czujnika pola magnetycznego umieszczonego na obwodzie ościeżnicy. Kiedy okno zostaje otwarte, a magnesy rozłączone, powiadomiony zostaje połączony z nimi system alarmowy. Warto wiedzieć, że elementy te są praktycznie niewidoczne – szczególnie, jeśli zdecydujesz się na kontaktrony fabrycznie zamontowane w oknach. Współpracują z większością współczesnych systemów alarmowych i automatyką domową nowej generacji – tzw. systemami inteligentnego domu. Pracują w bardzo szerokim zakresie temperatur i są praktycznie niezawodne, dlatego jest to świetny sposób na ochronę domu przed włamaniami. Można je stosować zarówno w oknach rozwieranych, jak i uchylnych, a także w oknach połaciowych, włazach czy drzwiach. Dzięki tej wszechstronności pomogą Ci zabezpieczyć dom z każdej strony.

Kontaktrony – czy warto?

Kontaktrony to stosunkowo niewielka inwestycja, która może okazać się bardzo opłacalna. Samo urządzenie jest całkowicie schowane w ramie okna. Możesz się zdecydować na okna z wbudowanymi kontaktronami lub dokupić je do już posiadanych. Należy jedynie pamiętać, że dla ochrony antywłamaniowej konieczne jest ich połączenie z systemem alarmowym. Z kolei zintegrowanie ich z domową automatyką pomoże np. w szybkiej i łatwej kontroli zamknięcia okien oraz drzwi lub optymalizacji ogrzewania czy klimatyzacji (np. otwarcie okien może powodować wyłączenie klimatyzacji). Dzięki temu będziesz mieszkać nie tylko bezpieczniej, ale również wygodniej!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: