Czy aluminiowe drzwi wejściowe mogą być energooszczędne?

10 sierpnia 2013

Aluminium to jeden najchętniej wykorzystywanych współcześnie przez architektów materiałów. Jest lekkie a jednocześnie stosunkowo sztywne, ale uchodzi za materiał o słabej termoizolacji. Czy możliwe jest zatem stworzenie drzwi aluminiowych, a przy tym energooszczędnych?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Energooszczędność

Najnowsze wcielenie aluminiowych drzwi wejściowych od Internorm, model AT410 udowadnia, że wizja taka jest całkiem realna.

 

Drzwi wejściowe AT410 są wynikiem naturalnej ewolucji zeszłorocznego modelu AT400 i są jak do tej pory naszym szczytowym osiągnięciem w zakresie parametrów termicznych osiąganych przez drzwi aluminiowe – opowiada Karol Niespodziewański, Dyrektor marketingu firmy IFTM Internorm.

 

Izolacyjność termiczna AT410 faktycznie robi wrażenie. Konstrukcja trzykomorowego profilu ościeżnicy z 30 milimetrowymi ociepleniem z poliamidu i rdzeniem z pianki termoizolacyjnej w połączeniu z trzykomorowym izolowanym termicznie progiem pozwala temu modelowi na osiągnięcie izolacyjności cieplnej na poziomie UD = 0,78 W/m2K.

 

Bezpieczeństwo

Tak dobre parametry pozwalają stosować drzwi zewnętrzne AT410 nawet w najbardziej wymagających pod względem technicznym domach pasywnych (izolacyjność cieplna dla całych drzwi potwierdzona jest certyfikatem Instytutu Technicznego w Grazu). Zastosowanie aluminium w połączeniu z pięcioryglowym zamkiem sprawia, że konstrukcja charakteryzuje się wyjątkowo dużą sztywnością i stabilnością mechaniczną, dzięki czemu opcjonalnie drzwi dostępne są w najwyższej klasie bezpieczeństwa RC2.

Design

Co ważne aluminiowa budowa pozwoliła popuścić wodze fantazji projektantom. Łatwy w kształtowaniu materiał sprawił, że AT410 ma całkowicie zlicowaną stylistykę uzupełnioną o w pełni ukryte zawiasy i wpuszczane w blat drzwiowy pochwyty, co wpisuje ten model w utrzymujący się wśród architektów trend na minimalizm.

 

AT410 dostępne są we wszystkich kolorach z naszej palety. Dzięki dużej liczbie możliwych kombinacji kolorystycznych, możliwości zastosowania naświetli i szerokiej gamie pochwytów do wyboru każdy może stworzyć drzwi idealnie pasujące do jego wymarzonego projektu domu – podsumowuje Niespodziewański.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: