Okna przesuwne – dobre rozwiązanie na doświetlenie kuchni

Idealna kuchnia to pomieszczenie jednocześnie piękne i funkcjonalne. Czasy ślepych kuchni dawno już odeszły w zapomnienie, dlatego dziś funkcjonalna kuchnia powinna być jasna i przestronna, a przede wszystkim mieć zapewnioną optymalną wentylację.

Idealna kuchnia to pomieszczenie jednocześnie piękne i funkcjonalne. Czasy ślepych kuchni dawno już odeszły w zapomnienie, dlatego dziś funkcjonalna kuchnia powinna być jasna i przestronna, a przede wszystkim mieć zapewnioną optymalną wentylację. Ostatnio modnym rozwiązaniem, które łączy w sobie rozwiązania estetyczne i praktyczne, jest zamontowanie w kuchni okna przesuwnego. Dlaczego ten sposób otwierania jest lepszy od tradycyjnego? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Funkcjonalne okno przesuwne

Okno w kuchni ma doprowadzić maksymalną ilość naturalnego światła, aby ułatwić nam wykonywanie codziennych prac kuchennych i ożywić pomieszczenie. Projektując funkcjonalną kuchnię, często decydujemy się na umieszczenie okna tuż za blatami szafek oraz zlewem. Za takim rozwiązaniem dodatkowo przemawia możliwość wygodnego przedłużenia przestrzeni roboczej. Wystarczy, że parapet okienny będzie miał wysokość blatów. Jak jednak dobrze zaplanować tę przestrzeń, jeśli w jej aranżacji przeszkadza otwarte skrzydło okna? Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, które w prosty sposób pozwala oszczędzić miejsce, jest zamontowanie okna otwieranego techniką przesuwną. Dzięki temu, że jego skrzydło porusza się na prowadnicach wzdłuż ściany, nie musimy usuwać przedmiotów stojących na blacie czy parapecie, za każdym razem, gdy chcemy otworzyć okno. Co więcej, możemy dowolnie regulować stopień jego otwarcia, w zależności od tego, czego wymaga sytuacja lub rozszczelnić je, jak tradycyjne okno.

Odpowiednia wentylacja i naturalne światło 

W każdej kuchni panują specyficzne warunki. To miejsce jest zwykle cieplejsze niż pozostałe pomieszczenia w domu, gromadzi się w nim także więcej wilgoci. Dlatego bardzo ważne jest zapewnienie optymalnej wentylacji kuchni. Okno przesuwne jest w tym przypadku najwygodniejszym rozwiązaniem. Teraz, aby pozbyć się z kuchni przykrych zapachów gotowania i  smażenia lub nagromadzonej w wyniku prac kuchennych wilgoci, wystarczy ustawić klamkę w odpowiedniej pozycji i przesunąć skrzydło. Takie rozwiązanie jest najbardziej praktyczne i dodatkowo sprawia, że nasza kuchnia wygląda nowocześnie i praktycznie. Dodatkową zaletą okna przesuwnego jest prawidłowe doświetlenie kuchni naturalnym światłem. 

Wybierając najlepsze okno kuchenne powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę sposób jego otwierania. Okno przesuwne jest nie tylko praktyczne, ale także ułatwi nam wietrzenie kuchni i umożliwi funkcjonalną aranżację przestrzeni roboczej.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności