Okna drewniano-aluminiowe. Najwyższa półka okienna

Okna drewniano-aluminiowe. Najwyższa półka okienna

Współczesne okna drewniane to synonim prestiżu. Okna z tego naturalnego materiału podnoszą wartość inwestycji, a wielu inwestorów gotowych jest zapłacić cenę nawet o 40 procent wyższą niż za podobne okna wykonane z PCV. Trudno się dziwić: ten naturalny materiał ma bowiem niepowtarzalne właściwości dzięki którym po dziś dzień pozostaje najdoskonalszym tworzywem do produkcji zestawów okiennych. Za co kochamy drewno?

Duże przeszklenia

Coraz większą popularnością wśród architektów cieszą się ostatnio przeszklenia wielkogabarytowe. Największe potrafią pokryć nawet całą ścianę, tworząc rozświetlone pomieszczenia i stanowiąc jednocześnie wspaniałą ozdobę elewacji. Realizacji takich nie da się wykonać z PCV ze względu na jego rozszerzanie się i kurczenie pod wpływem zmiennych temperatur. Optymalnym rozwiązaniem nie jest również niestety aluminium ze względu na stosunkowo kiepskie właściwości izolacyjności cieplnej. Odpowiednio sezonowane i klejone trójwarstwowo drewno pozostaje sztywne i całkowicie niewrażliwe na zmiany temperatury, dzięki czemu stanowi materiał idealnie nadający się do przeszkleń o ponadstandardowych powierzchniach. Więcej o naszych możliwościach wykonania olbrzymich okien możesz przeczytać tutaj

Nietypowe kształty

Dzięki obrabiarkom cyfrowym z drewna można też stosunkowo niskim kosztem wykonać okna o niemal dowolnych kształtach –dlatego materiał ten szczególnie polecany jest osobom, które oczekują czegoś więcej niż standardowe ramy o prostych kątach.

Konserwacja

Drewno jest materiałem bardzo szlachetnym, ale i wymagającym. Ponieważ jest stosunkowo wrażliwe na uszkodzenia powierzchniowe, w zależności od warunków w jakich jest eksploatowane, co kilka lat należy przeprowadzić jego konserwację polegającą na usunięciu starej warstwy lakieru papierem ściernym i nałożeniu nowej powłoki malarskiej. Wrażliwość na czynniki atmosferyczne jest przyczyną dla której po współczesnych oknach drewnianych na próżno oczekiwać przepuszczalności powietrza, którą często deklarują sprzedawcy. Aby zapobiec uszkodzeniom powstałym na skutek wilgoci, współczesne okna drewniane pokrywa się bowiem grubymi warstwami impregnatów, uniemożliwiających im skuteczne „oddychanie”.

Okna drewniano-aluminiowe

Najdoskonalszym dostępnym obecnie na rynku  typem okien są okna drewniane z zewnętrznymi nakładkami aluminiowymi. Dzięki nakładkom okna wyglądają od zewnątrz jak aluminiowe, dzięki czemu doskonale komponują się z nowoczesnymi projektami domów, w których królują wielkopowierzchniowe przeszklenia. Jednocześnie okna takie nie tracą niczego z doskonałych parametrów izolacyjności cieplnej, które zapewnia drewno. Nakładka zabezpiecza też okno przed uszkodzeniami powierzchniowymi: możemy dzięki temu zapomnieć o uciążliwej konserwacji i cieszyć się ich niezmiennym wyglądem przez całe lata. Zabezpieczone nakładką drewno nie potrzebuje też zabezpieczeń impregnatami – wystarczy zwykły lakier. Dzięki temu możemy cieszyć się naturalnymi właściwościami drewna i nie jesteśmy narażeni na kontakt z nie zawsze zdrowymi dla człowieka chemikaliami.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

4.67 / 5 (9 głosów)