Na czym polega ciepły montaż okien?

Producenci komponentów do domów pasywnych niejednokrotnie podkreślają znaczenie prawidłowego montażu. Aby opłaciła się nam inwestycja w ciepłe i szczelne okna, powinniśmy dopilnować aby zostały one odpowiednio osadzone w ścianie.

Producenci komponentów do domów pasywnych niejednokrotnie podkreślają znaczenie prawidłowego montażu. Aby opłaciła się nam inwestycja w ciepłe i szczelne okna, powinniśmy dopilnować aby zostały one odpowiednio osadzone w ścianie. W przypadku domów pasywnych i energooszczędnych warto zdecydować się na ciepły montaż, w którym dąży się do wyeliminowania mostków termicznych i uzyskania najlepszej izolacji w sąsiedztwie okna.

Walka z mostkami cieplnymi

Najprościej rzecz ujmując ciepły montaż to trwałe uszczelnienie miejsc, w których osadzane są okna o dobrych parametrach izolacji termicznej. Dzięki technice ciepłego montażu okien minimalizujemy ryzyko powstawania mostków termicznych, czyli miejsc o gorszej izolacji, przez które może uciekać ciepło. Jeśli mostki występują na styku okna z murem, może dochodzić do okresowego przemarzania ścian, zbierania się wilgoci, a nawet pojawienia się szkodliwej dla zdrowia pleśni. Aby mieć pewność, że okno zostanie szczelnie i prawidłowo zamontowane, powinniśmy sprawdzić kwalifikacje i doświadczenie ekipy, która będzie przeprowadzała prace oraz stosować się do zaleceń i wskazówek producenta. Ciepły i szczelny montaż to również gwarancja dobrej izolacji akustycznej w miejscu osadzenia okna. Jeśli więc prace zostaną przeprowadzone starannie, a okno zamontowane prawidłowo, jesteśmy w stanie wygrać nierówną walkę z mostkami cieplnymi i akustycznymi.

Potrójne uderzenie w wilgoć

Ekipa przeprowadzająca ciepły montaż stosuje, oprócz tradycyjnej pianki montażowej, dodatkowe materiały termoizolacyjne, czyli folie i taśmy uszczelniające, a także taśmy paroszczelne. Okno osadzane jest wtedy w strefie izolacji muru, tak aby stanowiło jej przedłużenie. Od zewnątrz okno powinno być zabezpieczone odpowiednimi materiałami, takimi jak taśma paroprzepuszczalna lub folia rozprężna. Dzięki temu skutecznie zabezpieczymy izolację przed wilgocią i działaniem czynników atmosferycznych, a jednocześnie umożliwimy dyfuzję pary wodnej. Drugą, środkową warstwę, stanowi pianka poliuretanowa, która jest doskonałym izolatorem. Od zewnątrz przykleja się folię paroszczelną, dzięki której wilgoć nie będzie dostawała się do wnętrza domu. Trójwarstwowy ciepły montaż powinien być przeprowadzony przez doświadczoną i przeszkoloną ekipę z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze okna spełnią swoje zadanie, a my oszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie.

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności