Moskitiera na okno dachowe – jak założyć i ile kosztuje?

Insekty potrafią skutecznie uprzykrzyć nawet najmilszy odpoczynek. Ilość owadów dokuczliwa jest szczególnie latem, gdy poddasze zamienia się w saunę ze względu na brak możliwości przewietrzenia pomieszczenia. Na szczęście dobrym rozwiązaniem, które pomoże cieszyć się świeżym powietrzem na poddaszu bez konieczności obcowania z insektami jest moskitiera na okno dachowe, która skutecznie utrudnia wlatywanie owadom.

  1. Moskitiery na okna dachowe – co to jest?
  2. Zalety profesjonalnej moskitiery na okno dachowe
  3. Budowa moskitiery na okno dachowe
  4. Jak zamontować moskitierę na okno dachowe?
  5. Czy można samodzielnie zamontować moskitiery na okna?
  6. Czy można otworzyć okno przy opuszczone moskitierze?
  7. Ile kosztuje moskitiera na okno dachowe? 

Moskitiery na okna dachowe – co to jest?

Ze względu na to, że połać dachu jest zbudowana pod kątem, to użycie tradycyjnych moskitier nie wchodzi w grę. Klasyczna moskitiera nie spełniałby swojej funkcji, gdyż siatka na okno dachowe – która powinna chronić przed insektami – byłaby oderwana od ramy okna.

Z tego powodu producenci rolet i okien proponują profesjonalne moskitiery do okien dachowych.

Zalety profesjonalnej moskitiery na okno dachowe

  • ochrona przed owadami,
  • nie ogranicza widoczności,
  • pozwala na łatwe sterowanie oknem.

moskitiera

Budowa moskitiery na okno dachowe

Budowa moskitiery na okno dachowej to tzw. budowa ramkowa. Budowa moskitiery rolowanej są niemal identyczna co ta, która montowana jest na okna elewacyjne.

W technologii moskitier rolowanych profile aluminiowe tworzą ramkę, w której należy zamocować siatkę najczęściej wykonaną z włókna szklanego. Gotowe moskitiery na okna dachowe mają taką siatkę zamontowaną przez producenta, jednak jeśli zdecydujesz się zrobić ręcznie moskitierę rolowaną to niezbędne będzie odpowiednie naciągnięcie siatki na profile aluminiowe.

W wygodnej obsłudze moskitiery na okno dachowe pomaga uchwyt, który montowany jest w dolnej części ramy. Dzięki niemu, jeśli moskitiera jest nieużywana to można ją zwinąć tak, by schowała się do kasetki.

Jak zamontować moskitierę na okno dachowe?

Montaż moskitiery na okno dachowe odbywa się po wewnętrznej stronie okna. Najczęściej możliwe są trzy sposoby montażu moskitiery do okna dachowego – na oknie, na wnęce okiennej oraz na ścianie.

dofinansowanie czyste powietrze

Czy można samodzielnie zamontować moskitiery na okna?

Samodzielny montaż moskitier na okna powinien być jak najbardziej możliwy. Najczęściej producenci wysyłają towar w kilku elementach wraz z dokładną instrukcją montażu. O ile wszystkie wymiary okienne zostały uprzednio prawidłowo zmierzone, to montaż moskitiery powinien być dziecinnie prosty.

Czy można otworzyć okno przy opuszczone moskitierze?

Niezależnie od sposobu montażu moskitiery nie można otworzyć mocno okna dachowego, gdy moskitiera jest opuszczona. W celu regulacji otwarcia okna najpierw należy podnieść moskitierę do góry za pomocą uchwytu zamontowanego w dolnej części ramy. Gdy moskitiera się schowa do kasetki, manipulacja oknem (jego zamykanie i otwieranie) jest możliwe.

Ile kosztuje moskitiera na okno dachowe?

Moskitiera – tak i jak i rolety – na okno dachowe kosztuje więcej niż tradycyjna moskitiera. Zazwyczaj rolowane moskitiery kosztują od 400 zł w górę za jedno okno.

Wyślij zapytanie Okna i drzwi pasywne

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności