Jakie powinny być okna klasy Premium?

okna klasy Premium

Budując dom jednorodzinny, nie warto oszczędzać na oknach. To inwestycja, która z pewnością się zwróci w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, domownicy będą cieszyć się komfortem, a okna przetrwają wiele lat. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na okna z PCV czy drewniano-aluminiowe, warto rozważyć zakup okien najwyższej jakości. Oto kryteria, na które należy zwrócić uwagę wybierając okna klasy Premium.

Doskonała termoizolacja

Obecnie budujemy przede wszystkim domy energooszczędne, a często pasywne. Okna nie mogą stanowić ich słabego punktu, dlatego warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, aby nie powstawały mostki termiczne. Według norm budownictwa pasywnego jego wartość nie powinna przekraczać 0,8 W/m2K, jednak doświadczeni producenci okien pasywnych dostarczają swoim klientom okna charakteryzujące się parametrem Uw zbliżonym do 0,6 W/m2K. Za tak dobrą izolację odpowiada potrójne oszklenie z komorami wypełnionymi kryptonem, szczelne łączenie polegające na klejeniu szyby do ramy skrzydła na całym obwodzie oraz potrójne uszczelnienie.

Izolacja akustyczna

Budując dom w mieście lub przy ruchliwej drodze, nie wolno zapominać o doskonałej izolacji akustycznej. której poziom powinien znacznie przekraczać 40 dB. W przeciwnym razie relaks i spokojny sen domowników zakłócać mogą dźwięki dobiegające z otoczenia. Okna klasy Premium wiodących producentów wykonane z PCV lub drewniano-aluminiowe doskonale zapobiegają przedostawaniu się dźwięków do wnętrza budynku. Możliwe jest zamontowanie także wywietrznika wbudowanego w ościeżnicę (technologia I-tec Wentylacja), który dopuszcza do wnętrza świeże powietrze, ale nie przepuszcza dźwięku.

Bezpieczeństwo

Technologie takie jak I-tec Wentylacja przyczyniają się również do wyższego poziomu bezpieczeństwa, bo wnętrze może się wietrzyć także w trakcie nieobecności domowników. W kwestii bezpieczeństwa warto postawić na w pełni ukryte okucia, klamki antywłamaniowe czy ryglowanie z czterech stron obwodu skrzydła, za które odpowiada technologia I-tec Secure. Do dyspozycji mamy także czujniki zamknięcia okien i drzwi balkonowych. Okna do domu jednorodzinnego powinny spełniać normy bezpieczeństwa odpowiadające klasie RC2.

Nowoczesny, ale uniwersalny design

Nie bez znaczenia pozostaje design. Klienci firmy Internorm mogą wybierać spośród czterech stylów aranżacyjnych, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, ale jednocześnie mają uniwersalny charakter. Wybierając okna z PCV nadal możemy cieszyć się pięknym wyglądem drewna, dzięki specjalnej warstwie okleiny do złudzenia przypominającej na przykład złoty dąb.

Inteligentne rozwiązania

Coraz częściej decydujemy się także na inteligentne rozwiązania w swoich domach. W tym kontekście jedną z ciekawszych propozycji stanowi I-tec SmartWindow. Dzięki aplikacji mobilnej możemy sterować wentylacją, zacienieniem czy naświetlami przy pomocy smartfona. Aplikacja przyczynia się również do bezpieczeństwa, ponieważ pozwala zdalnie sprawdzić czy okna nie są otwarte.

Gwarancja niezawodności

Wybierając okna, warto także postawić na sprawdzone rozwiązania i wybrać producenta, który udziela klientom 10-letniej gwarancji. Nie bez znaczenia pozostaje montaż, za który również powinien odpowiadać dystrybutor okien, gdyż błąd wykonawcy przełoży się na powstawanie mostków termicznych i nawet najlepsze okna nie będą spełniać swoich funkcji termoizolacyjnych.

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności