Jakie parapety do białych okien?

Dominującym kolorem stolarki okiennej jest biały. Ponieważ jest to barwa uniwersalna dobrze komponująca się właściwie ze wszystkimi innymi kolorami, dopasowując do niej parapety popuścić możemy wodze fantazji. Trzeba natomiast zachować rozsądek.

Jaki kolor wybrać?

Pierwszym i najbardziej oczywistym wyborem będzie kolor biały, który nie będzie kontrastował z oknem. To rozwiązanie może jednak niektórym wydawać się nieco zbyt nudne i sterylne, można więc poeksperymentować z innymi kolorami, pod warunkiem, że będą one stonowane.

Wielu ekspertów poleca w takim przypadku parapety drewniane lub z materiału imitującego drewno, które nieco przełamią biel i nadadzą mieszkaniu bardziej ciepłego charakteru. Należy jednak kierować się zasadą harmonii: parapety, jako element wystroju wnętrza, powinny współgrać z resztą wyposażenia, a więc bukowe meble, parkiety czy drzwi warto uzupełnić bukiem, sosnowe sosną, itd.

Białe-okna-biały-parapet-Internorm

Popularne są również parapety z jasnego marmuru, lub z podobnego materiału, które powodują, że wnętrze jest nieco wytworne i bardzo eleganckie. W wersji ekonomicznej kamień zastąpić można plastikiem o podobnym wzorze lub pokryć parapet specjalną ozdobna okleiną. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności