Jakie okna wybrać do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecka to dla rodziców najważniejsze pomieszczenie w domu. Musi być bezpieczne, sprzyjające jego rozwojowi, zapewniające mu spokój, a także najlepsze warunki do odpoczynku i nauki. Bardzo często wybierając kolor ścian, meble i dodatki, zapominamy o oknach, które odgrywają kluczową rolę

Pokój dziecka to dla rodziców najważniejsze pomieszczenie w domu. Musi być bezpieczne, sprzyjające jego rozwojowi, zapewniające mu spokój, a także najlepsze warunki do odpoczynku i nauki. Bardzo często wybierając kolor ścian, meble i dodatki, zapominamy o oknach, które odgrywają kluczową rolę w bezpieczeństwie i komforcie malucha.

Jakość czy modny design? Na rynku pojawia się wiele rozwiązań okiennych dedykowanych do pokoju dziecięcego. Kolorowe okna wzbudzająca zainteresowanie rodziców, jednak powinni oni rozsądnie podchodzić do zakupu i zanim podejmą decyzję, sprawdzić, czy oprócz oryginalnej kolorystyki okna są w stanie zagwarantować dziecku bezpieczeństwo oraz ciszę. Niestety, nie zawsze tak jest…

Bezpieczne okna do pokoju dziecka

Niezależnie od tego, czy wybieramy meble, drzwi czy okna do pokoju dziecka, najważniejsze powinno być dla nas jego bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem jest wybór tych z dodatkowymi zabezpieczeniami, np. klamką na kluczyk. Dziecko może samodzielnie uchylić okno, jednak całkowicie go nie otworzy. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli zaspokoić ciekawość świata malucha, który będzie miał możliwość wyjrzeć na zewnątrz, ale również zapobiegnie jego wypadnięciu.

Bezpieczeństwo gwarantuje nie tylko solidne zabezpieczenie, ale też trwała szyba. Dzieci mają niekończące się pokłady energii, często w wyniku nieuwagi i braku wyobraźni dokonują w domu szkód, zdarzają się nawet rozbite szyby. Okna do pokoju dziecka powinny zatem mieć solidne oszklenie, najlepiej sprawdza się system 3-szybowy typu ESG.

Kreatywny maluch, a czystość szyb

Okna w pokoju dziecka potrafią być dla nich doskonałym miejscem na zaprezentowanie swoich talentów artystycznych. Doskonale maluje się na nich mazakami czy farbami, a jeszcze lepiej pozostawia odciski dłoni. Aby łatwo usunąć z nich zabrudzenia, konieczne jest zwrócenie uwagi na materiał, z jakiego wykonane zostały ramy okna. W tym przypadku niezawodny okazuje się łatwy w pielęgnacji PCV.

Cisza i ciepło

Niezwykle istotne jest, aby w pokoju dziecka była odpowiednia temperatura oraz warunki, które pozwolą mu na spokojny sen i naukę. Okna do pokoju dziecka wybieramy z uwzględnieniem niskiego współczynnika przenikania ciepła oraz izolacji akustycznej. Dzięki nim przestrzeń małego domownika będzie dla niego miejscem, w którym będziemy w stanie zagwarantować mu odpowiednie warunki termiczne i idealne warunki do odpoczynku niezależnie od wieku. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności