Jakie okna są najlepsze na upały?

Jakie okna są najlepsze na upały?

Latem wysokie temperatury doskwierają nam w sposób szczególny. Próba ochrony przed upałem w domu nie zawsze się sprawdza. Wnętrze budynku także się nagrzewa, szczególnie kiedy nie zadbamy o odpowiednie wyposażenie przeciwsłoneczne okien. W przypadku stolarki okiennej dominują dwa czynniki, które odgrywają kluczową rolę w skutecznej ochronie przed upałami.

Okna zespolone i żaluzja międzyszybowa

W oknach zespolonych żaluzja usytuowana jest między taflami szkła. Rozwiązanie to chroni tym samym żaluzję przed warunkami atmosferycznymi, a przy tym do żaluzji można się w każdej chwili dostać, więc nie jest to produkt, który znamy z minionych lat, gdzie żaluzja była zamknięta w oknie bez możliwości jej wyjęcia. Przykładem okien zespolonych są okna PCV-aluminiowe model KV 440, jak również okna drewniano-aluminiowe model HV 350. W obu przypadkach producent wyposaża okna nawet w oszklenie z 4 szybami! Okna te dzięki swojej konstrukcji pełnią 4 funkcje ochronne: 1) chronią domowników przed hałasem, ponieważ osiągają świetną izolacyjność akustyczną, nawet do 47 dB, 2) chronią przed słońcem 3) chronią przed zimnem, bo dzięki poczwórnemu oszkleniu są bardzo ciepłe Uw dochodzi nawet do 0,60 W/m2K, 4) chronią przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów.

I-tec Zacienienie – Energetycznie niezależna żaluzja fotowoltaiczna

Zarówno okno KV440, jak również HV 350 można wyposażyć w system I-tec Zacienienie, czyli żaluzję wraz z modułem fotowoltaicznym pobierającym energię do sterowania żaluzją z promieni słonecznych. Gromadzona w akumulatorze energia jest wykorzystywana tylko wtedy, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Akumulator ładowany jest nawet dzięki rozproszonemu światłu dziennemu. Żaluzją można sterować za pomocą aplikacji I-tec SmartWindow, którą można za darmo zainstalować na swoim smartfonie lub tablecie!

Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim należy wspomnieć o energooszczędnym oraz ekologicznym aspekcie. Nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów energii, a jednocześnie tworzymy środowisko gospodarstwa domowego przyjazne naturze. Ponadto, nie są wymagane dodatkowe prace związane z montażem żaluzji, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. System pracuje sam,  bez ingerencji domowników. Reguluje ilość światła, które dociera do pomieszczenia.

Upał za oknem, przyjemny chłód w mieszkaniu? Możliwe, wykonalne oraz komfortowe!

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)