Jakie okna są bezpieczne?

Okna antywłamaniowe to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie inne zabezpieczenia – takie jak rolety – nie są pożądane ze względów estetycznych lub praktycznych. Dobierając bezpieczne okna należy kierować się..

Okna antywłamaniowe to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie inne zabezpieczenia – takie jak rolety – nie są pożądane ze względów estetycznych lub praktycznych. Dobierając bezpieczne okna należy kierować się jakością szyb, ryglowań, ale również szeregiem innych właściwości pozwalających nam na komfortowe mieszkanie i oszczędności energii.

Złodziejom stop

Swojego czasu kraty w oknach zastąpione zostały przez rolety antywłamaniowe. Jednak i to rozwiązanie powoli traci na popularności ze względów estetycznych, jak również ekonomicznych (dodatkowy koszt instalacji i konserwacji) oraz eksploatacyjnych (element mechaniczny podatny na awarie).

Kolejnym etapem w tworzeniu zabezpieczeń są  okna antywłamaniowe, stawiające skuteczną barierę potencjalnym przestępcom. Są one nie tylko skuteczne, ale również nie ingerują w estetykę elewacji, jak dzieje się w przypadku rolet.

Wybierając okna antywłamaniowe należy przede wszystkim zwrócić uwagę na klasę RC (wcześniej WK) dla danego okna. Zgodnie z normą klasa RC1 oznacza zabezpieczenie przed przypadkowymi próbami włamania, bez użycia narzędzi (poprzez kopnięcie czy napieranie barkiem). Wyższa klasa - RC2 - świadczy o odporności na próbę  sforsowania okna z dodatkowym użyciem narzędzi takich, jak śrubokręt, szczypce czy klin. Co istotne, w tej klasie wymagane jest już zastosowanie specjalnej szyby bezpiecznej P4A. Tak zabezpieczone okno pozwala na zatrzymanie intruza na przynajmniej 3 minuty, co, w przypadku włamania, może skutecznie zniechęcić go do wtargnięcia do domu.

I bezpiecznie, i ciepło

Zabezpieczenie dobytku przed kradzieżą to istotna rola nowoczesnych okien, ale powinny one charakteryzować się przynajmniej jeszcze jedną cechą: powinny być ciepłe.  Z pewnością bowiem straty spowodowane niekontrolowaną ucieczką energii z pomieszczeń do otoczenia są w Polsce zdecydowanie większe niż te wynikające z kradzieży!

Okno PCV-aluminiowe KF 500

Doskonałym połączeniem bezpieczeństwa i energooszczędności są okna Internorm KF500, które wyposażono w rewolucyjny system okuć ukrytych w skrzydle okna, które w momencie jego zamknięcia wysuwają się i dodatkowo utrudniają jego otwarcie. Równocześnie okna KF500 charakteryzują się bardzo niskim poziomem przenikalności cieplnej na poziomie 0,69 W/m2K. Dzięki tak dobrej termoizolacji możemy być spokojni zarówno o mienie, jak i o rachunki za ogrzewanie. 

 

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności