Jakie okna PCV do domu?

Najprostsza odpowiedź - wybierz okna PCV od Internorm. Co prawda w naszej firmie jest kilkanaście modeli okien PCV - ale jedno jest pewne wszystkie są technicznie bardzo dobre.

Jakie okna PCV do domu?

Kryteria, którymi powinniśmy kierować się podczas wyboru okien do własnego domu powinny być takie same w przypadku okien z PCV jak i drewnianych. Choć na pierwszy rzut oka wszystkie okna wyglądają podobnie, to różnią się między sobą takimi cechami jak poziom izolacyjności cieplnej i akustycznej oraz bezpieczeństwo. 

Izolacyjność cieplna

Poziom izolacyjności cieplnej zależy od materiału z którego wykonana jest rama, a także oszklenia i szczelności okna. Właściwości izolacyjne zestawów okiennych określa się za pomocą tak zwanego współczynnika U. Im niższy jest ten współczynnik tym lepsza izolacyjność cieplna zestawu okiennego.  

Internorm przebadał nie tylko swoje okna pod względem izolacyjności cieplnej, ale również same ramy okienne. Dlaczego ?  Głównie z powodu pojawiających się na rynku "wynalazków" naciągających rzeczywistość. Otóż co raz częściej producenci okien idą na skróty i w zimny profil okienny montują bardzo ciepła szybę. Faktycznie na papierze wychodzi niezły wynik.  Jako jeden z największych producentów okien w Europie nie możemy sobie na to pozwolić, tym bardziej, że było by to sprzeczne z naszą filozofią okien pasywnych i energooszczędnych. Dlatego też nasze okna osiągają parametry okien pasywnych tj. Uw - 0,8 W/m2k przy zastosowaniu szyb o współczynniku przenikania ciepła Ug-0,7 W/m2k. Osiągamy takie wyniki dzięki temu, iż zawsze nasze ramy są zbudowane w nietypowy sposób oraz są dodatkowo ocieplone !

Okna energooszczędne i pasywne

Planując budowę domu warto pomyśleć o zainwestowaniu w okna energooszczędne. Choć kosztują one więcej niż zwykłe, to można je potraktować jako inwestycję, która zwróci się w ciągu kilku lat eksploatacji w postaci obniżonych rachunków za ogrzewanie zimą i za prąd latem. 

Bezpieczeństwo

Wbrew popularnemu przekonaniu nie istnieje coś takiego jak okna antywłamaniowe. Producenci oferują jednak cały szereg zabezpieczeń, które mogą spowolnić pracę włamywacza zniechęcając go na tyle aby odstąpił od swoich zamiarów. Przystępując do zakupu należy zwrócić uwagę aby interesujący nas zestaw był wyposażony przynajmniej w podstawowe zabezpieczenia: trzpień grzybkowy i antywłamaniowy zaczep zamka. 

Wszystkie okna PCV firmy Internorm posiadają bardzo dobre własciwości antywłamaniowe w standardzie. Na życzenie możemy wykonać okna w klasie WK1 i WK2 oraz RC1 i RC2. Masz możliwość zastosowania szyb antywłamaniowych oraz wyposażeniu okien w kontaktron - który połączy twoje okno z alarmem. 

W zależności od oczekiwanego wyglądu (jakość i perfekcyjne wykonanie jest w standardzie) oferujemy ci kilkanaście modeli okien PCV - więcej informacji uzyskasz od naszych doradców albo znajdziesz tutaj

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności