Jakie okna od południa?

Zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym najlepiej sprzedają się mieszkania dobrze nasłonecznione, a wiec takie, w których okna umieszczone zostały od strony południowej lub południowo-wschodniej.

Wielkość ma znaczenie!

Od południa najlepiej mieć okna o dużych rozmiarach jest to zgodne z założeniami projektów budynków pasywnych i energooszczędnych, w których jest to wręcz wymóg. Dobrze jeśli przeszklenia będą wyposażone w specjalne oszklenie o zwiększonej przepuszczalności promieni słonecznych, dzięki czemu zimą będziemy mogli  czerpać dodatkową energię potrzebną do ogrzania mieszkania. Dobrym przykładem jest stosowana w niektórych oknach Internorm technologia Solar, dzięki której przepuszczalność energii słonecznej do wnętrza budynku jest o 20% większa niż w tradycyjnie przeszklonych zestawach. Od strony  południowej nieco mniejsze znaczenie ma izolacyjność termiczna okien. Okna o jak najwyższej  izolacyjności cieplnej powinniśmy natomiast zastosować na elewacji północnej. Ogólna zasada jest jednak taka, że należy unikać montowania po tej stronie okien, szczególnie odradzane jest montowanie od północy przeszkleń o dużych gabarytach. Dużo mniejsze jest znaczenie okien umieszczonych po stronie wschodniej i zachodniej – słońce rano i wieczorem znajduje się niżej nad horyzontem, co przekłada się na mniejsze zyski ciepła. 

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności