Jakie okna kupić do bloku?

Jakie okna kupić do bloku?

Przeciętny właściciel mieszkania w bloku nie jest osobą bardzo zamożną, a więc wymiany okien musi dokonać z poczuciem pewności, że będą mu służyć przez lata. Dlatego warto rozważyć renomowanego producenta, który zagwarantuje długookresową i bezproblemową eksploatację. Jak mówi polskie przysłowie: na tanie rzeczy stać tylko ludzi bogatych.

Jedną z ważnych zalet znanych producentów jest fachowe doradztwo i serwis gwarancyjny, który w przypadku tańszych marek może być ograniczany do minimum, podobnie jak koszty produkcji. Niższe ceny oznaczać mogą problemy techniczne, co w przypadku okien jest wyjątkowo kłopotliwe – nie można ich tak po prostu zdemontować i odwieźć do serwisu.

Biorąc pod uwagę, że coraz więcej mieszkań rozliczanych jest z faktycznego zużycia energii cieplnej, okna mają też niebagatelne znaczenie w generowaniu oszczędności w miesiącach zimowych. W przypadku dużych mieszkań w blokach oszczędności podczas długiej i mroźnej zimy wynieść mogą nawet kilkaset złotych. Jednym z czołowych producentów okien PCV, które z powodzeniem stosować można w budownictwie mieszkaniowym, jest firma Internorm oferująca energooszczędne, estetyczne i trwałe okna KF 410. Dzięki nim mieszkania w bloku będą ciepłe przez lata.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

3.00 / 5 (2 głosy)