Jakie okna - dwu czy trzyszybowe?

Jakie okna - dwu czy trzyszybowe?

Izolacyjność cieplna

Izolacyjność cieplną okien mierzy się tak zwanym współczynnikiem Uw wyrażanym w jednostkach W/m2K. Im niższy współczynnik Uw tym lepsza jest efektywność energetyczna danego okna. Okna trójszybowe mają niższy współczynnik Uw od tych z pakietem dwóch szyb, a więc ich izolacyjność cieplna jest lepsza.

Energia ze słońca 

Niestety więcej szyb to także większa bariera do pokonania dla promieni słonecznych, które zimą mogą stanowić źródło dodatkowego darmowego ogrzewania. Stosunek całkowitej przepuszczalności energii szyby do padającej na nią energii słonecznej wyraża się współczynnikiem przepuszczalności energii „g”. Internorm jako pierwsza firma w Europie wyposażyła swoje okna w specjalne - dedykowane do budownictwa pasywnego - szyby Solar +. Ich współczynnik g wynosi 60 % przy zestawie trzyszybowym i na dzień dzisiejszy jest to najlepszy wynik w branży. 

Wnioski

Lepiej jest wybrać okna trójszybowe od tych z dwoma szybami ponieważ są one „cieplejsze” i w dłuższej perspektywie zapewnią nam oszczędności związane z mniejszymi wydatkami na ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. Decydując się na pakiet trójszybowy należy jednak zwrócić uwagę aby oszklenie charakteryzowało się wysokim współczynnikiem przepuszczalności energii „g”.  W Internorm standardowym rozwiązaniem tzn. takim który jest w cenie podstawowej jest stosowanie szyby potrójnej. 

 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

4.67 / 5 (3 głosy)