Jakie okna do piwnicy?

Jakie okna do piwnicy?

Dokonując wyboru okien do piwnicy należy przede wszystkim rozpatrzyć jej usytuowanie. W niektórych domach piwnice znajdują się całkowicie pod ziemią, w innych do czynienia mamy z podpiwniczeniami.  Podczas gdy w przypadku podpiwniczeń, które częściowo znajdują się ponad powierzchnią gruntu, śmiało możemy montować okna podobnie jak w reszcie domu. Jednak gdy piwnica nie posiada fragmentów ponad ziemią, należy wykopać studzienki, przez które światło i powietrze dostawać się będzie do pomieszczeń.

Sam wybór okien musi uwzględniać dwa podstawowe czynniki. Po pierwsze okna powinny zapewniać możliwie dobrą termoizolację głównie ze względu na niską temperaturę panującą przy gruncie powodującą szybsze wychładzanie się dolnych kondygnacji. Ciepłe okna zapobiegną temu zjawisku, co pozwoli na znaczne oszczędności zwłaszcza w sezonie grzewczym.

Po drugie okna zlokalizowane w miejscach dostępnych dla osób postronnych powinny być wyposażone w antywłamaniowe okucia co zmniejszy ryzyko kradzieży i utraty cennego dobytku. Dodatkowo studzienki wyposażyć można w kraty i tym samym zapewnić sobie zwiększony poziom bezpieczeństwa.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

2.00 / 5 (6 głosów)