Jakie okna do garażu?

Jakie okna do garażu?

Podstawowymi zaletami okien w garażu są lepsza wentylacja grawitacyjna i dostęp do światła dziennego. To szczególnie ważne, zwłaszcza że rola tego pomieszczenia uległa zmianie – nie służy ono już tylko i wyłącznie do parkowania samochodu, ale jest również miejscem magazynowania i majsterkowania.

Wybierając okno do garażu należy przede wszystkim zadbać, aby zabezpieczało ono przed dostaniem się do wnętrza osób niepowołanych. Okno antywłamaniowe powinno zatem charakteryzować klasą odporności na włamanie WK1 lub WK2). Bezpieczeństwo w istotnym stopniu podnosi również odpowiednia szyba antywłamaniowa, czujniki kontraktronu w ramie okna czy klamki z kluczykiem. Dla dodatkowego bezpieczeństwa w oknach garażowych zainstalować można również rolety antywłamaniowe.

Jeśli garaż jest ogrzewany warto również zastanowić się nad wyborem „ciepłych” okien, które zabezpieczą przed wychładzaniem się pomieszczenia i obniżą rachunki za energię. W takim wypadku zwrócić należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła okien (Uw), który powinien być jak najniższy i nie powinien przekraczać 0,8 W/m²K, dzięki czemu straty ciepła ograniczone zostaną do minimum. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)