Jakie okna do czerwonego dachu?

Jakie okna do czerwonego dachu?

Czerwony dach i jasne okna

Z czerwonym dachem bardzo dobrze komponują się białe okna. W połączeniu z kremowym lub wpadającym w delikatny róż kolorem elewacji takie połączenie wygląda bardzo dostojnie. Bardzo dobrze wypada również połączenie czerwonego dachu, z kremową elewacją i dodatkami w postaci blach i rynien w kolorze brązowym. Gdy dodamy do tego akcenty w postaci brązowych drzwi i beżowej podmurówki otrzymamy efekt ponadczasowej elegancji.Ceglasta bądź czerwona dachówka dobrze komponuje się też z żółtawym kolorem elewacji. Do białych okien można w tym wypadku dobrać białą sztukaterię i rynny. 

 

Czerwony dach i ciemne okna

 

Przy czerwonym dachu, ciemnych oknach i kolorowej elewacji niezbyt dobrze wyglądać będą białe obramowania. Pamiętajmy też aby nie przesadzić z liczbą zastosowanych kolorów. Z ceglastą dachówką świetnie będą prezentować się brązowe rynny i blachy. Okna, parapety i drzwi również powinny być w tym kolorze, a nawet o ton ciemniejsze. Można też pokusić się o bonie i obramowania okien w kolorze elewacji. 

Przejrzyj charakterystykę stylu Ambiente. Znajdziesz tam więcej informacji o oknach i drzwiach wpisujących się idealnie do klasycznego stylu architektonicznego. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)