Jakie okna do czerwonego dachu?

Nie ma jednej zasady, która nakazywałaby wybór konkretnego koloru okien do czerwonego dachu. Ważne jest natomiast aby kolor okien harmonijnie komponował się nie tylko z kolorem dachu, ale także elewacji i dodatków.

Czerwony dach i jasne okna

Z czerwonym dachem bardzo dobrze komponują się białe okna. W połączeniu z kremowym lub wpadającym w delikatny róż kolorem elewacji takie połączenie wygląda bardzo dostojnie. Bardzo dobrze wypada również połączenie czerwonego dachu, z kremową elewacją i dodatkami w postaci blach i rynien w kolorze brązowym. Gdy dodamy do tego akcenty w postaci brązowych drzwi i beżowej podmurówki otrzymamy efekt ponadczasowej elegancji.Ceglasta bądź czerwona dachówka dobrze komponuje się też z żółtawym kolorem elewacji. Do białych okien można w tym wypadku dobrać białą sztukaterię i rynny. 

Okna-do-czerwonego-dachu-Internorm

Czerwony dach i ciemne okna

Przy czerwonym dachu, ciemnych oknach i kolorowej elewacji niezbyt dobrze wyglądać będą białe obramowania. Pamiętajmy też aby nie przesadzić z liczbą zastosowanych kolorów. Z ceglastą dachówką świetnie będą prezentować się brązowe rynny i blachy. Okna, parapety i drzwi również powinny być w tym kolorze, a nawet o ton ciemniejsze. Można też pokusić się o bonie i obramowania okien w kolorze elewacji. 

Przejrzyj charakterystykę stylu Ambiente. Znajdziesz tam więcej informacji o oknach i drzwiach wpisujących się idealnie do klasycznego stylu architektonicznego. 

Okna-do-czerwonego-dachu-model-KF320

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności