Jakie okna do czarnego dachu?

Wybór okien do czarnego dachu powinien być dokonywany na podstawie dwóch kryteriów: estetyki i funkcjonalności.

Wybór okien do czarnego dachu powinien być dokonywany na podstawie dwóch kryteriów: estetyki i funkcjonalności. Pod względem estetycznym czarny dach jest relatywnie łatwy do zagospodarowania - kolor ten jest jedną z najbardziej uniwersalnych barw, ab n więc stolarka okienna może być w zasadzie dowolna (warto jednak zadbać, aby współgrała ona z elewacją i innymi elementami budynku).

Nieco bardziej skomplikowana jest kwestia funkcjonalności okien instalowanych w czarnym dachu. Warto pamiętać, że czerń odznacza się najwyższym stopniem absorbcji energii słonecznej. Właściwość ta jest przydatna w chłodniejsze miesiące, kiedy promienie ogrzewają dach i dzięki temu mają udział w zmniejszeniu potrzeb energetycznych budynku. Problem pojawia się jednak latem, gdy - zwłaszcza w lecie - zaczynamy cierpieć na nadmiar gorąca. W takim przypadku warto zadbać, aby okna miały osłony przeciwsłoneczne w postaci rolet, żaluzji zewnętrznych bądź wewnętrznych, dzięki którym będzie można ograniczyć przenikanie energii do wnętrza. Dzięki temu okno przestaje być kolejnym elementem, przez który do poddasza dostaje się ciepło. Efektem jest zwiększony komfort użytkowania budynku oraz zmniejszone koszty związane z eksploatacją klimatyzacji.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności