Jakie okna aluminiowe ?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnych modeli okien aluminiowych musimy zastanowić się nad tym jakie będzie ich przeznaczenie. Zupełnie inne okna stosuje się bowiem w budynkach użyteczności publicznej, inne w pomieszczeniach gospodarczych, a jeszcze inne w budynkach mieszkalnych.

Zastosowanie okien aluminiowych

Aluminium bardzo często stosowane jest przez architektów w realizacjach takich jak hotele czy nowoczesne biurowce. Jest to materiał lekki, sztywny i odporny na korozję. Jego dodatkową zaletą jest plastyczność, dzięki której oknom aluminiowym można nadawać różne nietypowe kształty. 

Słabe strony

Niestety aluminium ma także dość poważny mankament: w porównaniu z PCV czy drewnem dość słabo wypadają jego parametry izolacyjności cieplnej, przez co nie jest to materiał szczególnie polecany do zastosowania w budynkach mieszkalnych. Co prawda można zdecydować się na okna wyposażone we wkładkę PCV w ramie, ale nawet takie rozwiązanie nie zapewni nam osiągów, którymi mogą poszczycić się okna w całości wykonane z PCV lub drewniano-aluminiowe. 

Optymalne rozwiązanie

Jeśli podobają nam się okna aluminiowe a jednocześnie nie chcemy rezygnować z dobrych parametrów izolacyjnych najlepiej zdecydować się na okna PCV lub drewniane z nakładką aluminiową. Z zewnątrz okna takie wyglądają identycznie jak aluminiowe, a jednocześnie nie musimy iść na kompromis w kwestii poziomu izolacyjności cieplnej. 

W Internorm okna z zewnętrzną nakładką aluminiową posiadają 10 - letnią gwarancję, a jednocześnie wszystkie okna są energooszczędne lub pasywne. Więcej informacji znajdziesz w tej zakładce

Pamiętaj że w każdej chwili możesz zamówić darmową wycenę

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności