Jaki kolor zasłon do pomarańczowych ścian?

Kolor pomarańczowy jest bardzo ciepły i optymistyczny a mimo to dość rzadko stosuje się go w aranżacji wnętrz. Wynika to głównie z obaw osób urządzających swoje mieszkania i domy, że jaskrawy kolor szybko stanie się dla nich męczący.

Przede wszystkim umiar

 Po części są to obawy uzasadnione: gra tym kolorem we wnętrzach wymaga wprawy i wyczucia, ponieważ jego nadmiar może prowadzić do efektów odwrotnych niż zamierzone. Częstym dylematem podczas wyboru zasłon i rolet przeciwsłonecznych jest odpowiednie dobranie ich koloru do odcienia, w którym utrzymana jest pozostała część wnętrza. Jeśli już zdecydowaliśmy się na pomarańczowe ściany, odpowiedni dobór zasłon może okazać się kluczowy dla efektu całości.

Kontrastowe zestawienia

Intensywność pomarańczowego najlepiej jest przełamać kolorami uchodzącymi za chłodniejsze. Przykładem mogą być tutaj różne odcienie szarości, bieli czy zieleni. Nieco odważniejsze, ale równie dobre będą zestawienia tego niezwykle żywego koloru z zasłonami w kolorze grafitowym, srebrnym czy błękitnym.

Nasłonecznienie

Pamiętajmy, że wybór jasnych rolet sprawi, że wnętrze będzie wyglądać na bardziej przestronne. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na kwestię nasłonecznienia w danym miejscu. Do pomieszczeń zlokalizowanych od strony południowej warto rozważyć zakup rolet zaciemniających, podczas gdy od strony północnej z powodzeniem sprawdzą się transparentne rolety w pastelowych kolorach. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności