Jaki kolor zasłon do pomarańczowych ścian?

Jaki kolor zasłon do pomarańczowych ścian?

Przede wszystkim umiar

 Po części są to obawy uzasadnione: gra tym kolorem we wnętrzach wymaga wprawy i wyczucia, ponieważ jego nadmiar może prowadzić do efektów odwrotnych niż zamierzone. Częstym dylematem podczas wyboru zasłon i rolet przeciwsłonecznych jest odpowiednie dobranie ich koloru do odcienia, w którym utrzymana jest pozostała część wnętrza. Jeśli już zdecydowaliśmy się na pomarańczowe ściany, odpowiedni dobór zasłon może okazać się kluczowy dla efektu całości.

Kontrastowe zestawienia

Intensywność pomarańczowego najlepiej jest przełamać kolorami uchodzącymi za chłodniejsze. Przykładem mogą być tutaj różne odcienie szarości, bieli czy zieleni. Nieco odważniejsze, ale równie dobre będą zestawienia tego niezwykle żywego koloru z zasłonami w kolorze grafitowym, srebrnym czy błękitnym.

Nasłonecznienie

Pamiętajmy, że wybór jasnych rolet sprawi, że wnętrze będzie wyglądać na bardziej przestronne. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na kwestię nasłonecznienia w danym miejscu. Do pomieszczeń zlokalizowanych od strony południowej warto rozważyć zakup rolet zaciemniających, podczas gdy od strony północnej z powodzeniem sprawdzą się transparentne rolety w pastelowych kolorach. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

3.67 / 5 (3 głosy)