Jaki kolor okien do grafitowego dachu?

Grafitowe dachy są bardzo eleganckie i nie narzucają się swoim wyglądem otoczeniu, dzięki czemu zyskują popularność wśród architektów i właścicieli domów jednorodzinnych.

Grafitowe dachy są bardzo eleganckie i nie narzucają się swoim wyglądem otoczeniu, dzięki czemu zyskują popularność wśród architektów i właścicieli domów jednorodzinnych. Pod warunkiem, że nasza elewacja jest utrzymana w jasnej kolorystyce, dobrym pomysłem są białe okna. Dobrze komponują się one z kolorem ścian zewnętrznych i nadają fasadom jednolitego wyglądu. Oczywiście często architekci proponują, aby okna były również w kolorze dachu, co wydaje się sensownym pomysłem. Wtedy przy białej elewacji nadają one budynkowi bardziej nowoczesny charakter.

Okna dachowe należy utrzymać w kolorystyce możliwie najbliższej dachówce, tak aby nie kontrastowały z dachem i nie były niepotrzebnym ornamentem na minimalistycznej, grafitowej połaci. W ten sposób osiągamy spójną wizualnie całość z ciemniejszą górną częścią bryły, a jaśniejszą dolną.

Malując jednak elewację na kolor jasny, nie należy przesadzić ze sterylnością – białe ściany i okna przy grafitowym dachu mogą spowodować, że budynek będzie nieprzyjazny i zimny w odbiorze. Zamiast bieli wybrać można więc beże, jasne kolory pastelowe czy piaskowe, które urozmaicą wygląd budynku. Oczywiście i w tym przypadku białe okna będą doskonałym wyborem.

Przede wszystkim jednak trzeba się zastanowić nad całościową koncepcją domu i jego estetyki, w taki sposób, aby kolory komponowały się, a nie zwalczały nawzajem. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności