Ile kosztują okna drewniano-aluminiowe?

Okna drewniano-aluminiowe są połączeniem zalet dwóch tworzyw o odmiennych właściwościach. Jeden produkt charakteryzuje się cechami zarówno okna drewnianego, jak i aluminiowego, co pozwoliło spotęgować korzyści płynące z zastosowania obu materiałów, a także wyeliminować ich wady. Jeśli chodzi o koszty różnych rozwiązań okiennych, najtańsze są okna PCV, nieco droższe są okna drewniane i aluminiowe, a ile kosztują okna drewniano-aluminiowe? Czy taka inwestycja się opłaca?

Z jakiego powodu są wyjątkowe?

Każdy klient poszukuje produktu, który będzie spełniał jego oczekiwania pod względem wysokiej jakości i niskich kosztów. Wzrasta jednak świadomość korzyści z zakupu nieco droższych produktów, których wysoka jakość jest zdecydowanie warta swojej ceny. Okna drewniano-aluminiowe to unikalny, szlachetny wygląd drewna i doskonałe właściwości izolacyjne tego naturalnego tworzywa, a zarazem wytrzymałość i szczelność aluminium oraz jego ponadprzeciętna odporność na wpływ czynników atmosferycznych. Okna drewniano-aluminiowe zbudowane są z dwóch niezależnych ram. Od wewnątrz znajduje się rama drewniana, a po stronie zewnętrznej rama aluminiowa. Dzięki temu możliwa jest produkcja okien o podwyższonych parametrach technicznych.

Okna drewniano-aluminiowe mogą być dwuszybowe lub trzyszybowe, druga opcja wyróżnia się znacznie lepszą izolacyjnością termiczną – zyskujemy dodatkową warstwę ochronną przed wymianą ciepła i chłodu z otoczeniem. Współczynnik przenikania ciepła okien wykonanych z połączenia dwóch materiałów o różnych właściwościach jest bardzo niski. Przykładowo, okno drewniano-aluminiowe HF 410 od Internorm charakteryzuje się Uw na poziomie 0,64 W/m²K.

Okna-drewniane-z-nakładką-aluminiową-InternormK022MC

Dlaczego taka cena?

Okna drewniano-aluminiowe cechują się bardziej skomplikowaną konstrukcją niż standardowe okna drewniane. Są wykonywane z wykorzystaniem najnowszej technologii, wymagają więcej pracy, a ich producent musi wykazać się dużą wiedzą, doświadczeniem i dostępem do rozbudowanego zaplecza maszynowego. Proces produkcji, wykorzystane materiały i korzyści dla klienta wpływają na cenę produktu. Ponadto jest ona uzależniona od wielkości okna, w Internorm okna wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta, również w wersji wielkoformatowej. Każde okno posiada standardowe wyposażenie, które można uzupełnić o dodatkowe akcesoria i funkcje. Można zdecydować się na Wentylację, Zacienienie I-tec z niezależnym zasilaniem czy też system kontaktronów.

Okna drewniano-aluminiowe są obecne na rynku już od kilku lat, lecz  dopiero od niedawna dostrzega się ich szczególną rolę, jaką odgrywają nie tylko w stylistyce i wyglądzie budynku, ale przede wszystkim w redukcji kosztów eksploatacji budynku.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności