Energooszczędne okna drewniano-aluminiowe. Jak wybrać najlepsze?

W trakcie budowy domu każdy z nas będzie stawał przed podjęciem trudnej decyzji dotyczącej wyboru najlepszych okien. Okazuje się, że nie będzie to taka prosta i oczywista sprawa. Rynek niezwykle się zmienił w zakresie budownictwa.

W trakcie budowy domu każdy z nas będzie stawał przed podjęciem trudnej decyzji dotyczącej wyboru najlepszych okien. Okazuje się, że nie będzie to taka prosta i oczywista sprawa. Rynek niezwykle się zmienił w zakresie budownictwa. Na każdym kroku dostajemy coraz więcej innowacyjnych rozwiązań i pomysłów, które mają sprawić, że nasze domy będą wygodniejsze, praktyczniejsze i zagwarantują nam więcej komfortu na co dzień. Dlatego nie ma się co dziwić, że w tym kierunku idą również producenci okien, którzy starają się szukać innowacyjnych konstrukcji, dzięki którym uda się przygotować idealny dom energooszczędny.

Konstrukcje Energooszczędne

To właśnie na tego typu domy stawiamy coraz częściej, jak więc dopasować do nich również energooszczędne okna? Decyzja nie będzie łatwa, ale z pomocą specjalistów uda się znaleźć okna, która spełnią nasze oczekiwania, będą dobrze wyglądać, a przy tym będą funkcjonalne oraz trwałe. Świetnym wyborem dla wymagających klientów bez wątpienia będą energooszczędne okna drewniano aluminiowe, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem i są uznawane za produkt z wyższej półki. Ale również tutaj producenci różnicują swoje produkty i starają się nas zapewnić na każdym kroku o doskonałości tego co przygotowali. My jako konsumenci musimy wiedzieć na jakie elementy zwracać uwagę i jak wybrać dla siebie okna idealne. Z pomocą poradnika będziemy jednak wiedzieli na jakie kwestie zwracać uwagę, by wybrać dla siebie okna doskonałe.

Jak wybrać najlepsze okno?

Pojawiające się pytanie nie będzie proste do rozstrzygnięcia, ponieważ każdy dom ma swoją specyfikę i inne elementy mogą mieć tam decydujące znaczenie. Niezależnie od tego powinniśmy pamiętać o pasywności okna. To element o szczególnym znaczeniu, gdy chodzi o energooszczędność przygotowanej konstrukcji. Wybierane przez nas okno aluminiowo – drewniane powinno mieć charakter konstrukcji wykonanej solidnie, gdzie poszczególne elementy zostaną spasowane ze sobą w odpowiedni sposób z zastosowaniem trwałych i sprawdzających się niezależnie od warunków atmosferycznych uszczelek. W szczególności trzeba zwrócić uwagę na następujące elementy: głębokość profilu, która powinna zaczynać się od 80 mm, konstrukcję profilu – która powinna być docieplona pianką termoizolacyjną, oszklenie – minimum trzy szyby, ramkę dystansową, okno powinno mieć certyfikat notyfikowanego instytutu badawczego, potwierdzający osiąganą izolacyjność cieplną dla całego okna Uw < 1,0 W/m2K.     

Są „okna” i Okna

Jednym z pewnych wyborów będą okna austriackiej marki okiennej Internorm, która od 2001 r  produkuje okna drewniane z zewnętrzną nakładką aluminiową. Decydując się na Internorm i jej okna aluminiowo – drewniane dostajemy konstrukcje rzeczywiście doskonałe. Spełnią one oczekiwania wymagającego klienta ze względu na ogromne doświadczenie, pasję pracowników oraz perfekcyjną staranność. Firma oferuje nam okna przygotowane z dobrego jakościowo drewna (dąb, jesion, modrzew, świerk), pochodzących z ekologicznych zasobów leśnych, co potwierdza certyfikat PEFC. Jest ono bezsękowe oraz impregnowane a następnie lakierowane, co zwiększa znacząco trwałość takiej konstrukcji. Następnym elementem będzie pianka, a wykończenie zostanie zrealizowane z użyciem aluminium, które znajduje się od zewnętrznej strony, dzięki czemu chroni okno przed warunkami atmosferycznymi. Technologia I-tec Oszklenie, czyli sklejenie szyby do skrzydła okiennego na całym obwodzie gwarantuje im większą stabilność, funkcjonalność i sprawia, że konstrukcja od strony praktycznej lepiej się sprawdzi.                             

Do wyboru są cztery modele okien: HF 210, HF 310, HV 350 oraz HF 410. Każdy z nich można stosować w budownictwie energooszczędnym, a nawet pasywnym, o czym świadczą uzyskane certyfikaty renomowanych placówek badawczych.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności