Ciepły próg – odpowiednio szczelne drzwi wejściowe

Szczelne drzwi wejściowe to gwarancja utrzymania ciepła w całym domu. Jednak nawet produkty najlepszej jakości, spełniające wszystkie normy, nie zapewnią nam pełnej szczelności, jeśli odpowiednio nie zabezpieczymy najbardziej wrażliwego na przepuszczanie chłodu miejsca, czyli progu.

W budownictwie energooszczędnym i pasywnym, aby maksymalnie ograniczyć straty ciepła oraz wyeliminować ryzyko przemarzania, poza ciepłym montażem ościeżnicy, stosuje się tak zwany ciepły próg.

Ciepły próg – ciepły przedpokój

Chłodny przedpokój to nie jedyne ryzyko źle zaizolowanych drzwi wejściowych. Woda gromadząca się na styku z ościeżnicą może doprowadzić do powstawania pleśni i nieprzyjemnego zapachu w naszym domu. Zimą na progu może osadzać się szron. Ważne jest, aby próg zamontowany był nie tylko szczelnie, ale także stabilnie. Jeśli nasz próg odkształca się i trzeszczy, z czasem mogą pojawić się szczeliny między skrzydłem drzwi a ościeżnicą, przez które do naszego domu może przenikać chłodne powietrze z zewnątrz. Wychładzanie przedpokoju prowadzi do wychładzania całego domu. Dlatego warto zadbać, aby zimno nie dostawało się do naszego domu przez próg. W celu wyeliminowania ryzyka powstawania mostków termicznych oraz osadzania się wilgoci, powinniśmy dopilnować, aby, przy montażu drzwi wejściowych, również próg został zaizolowany w odpowiedni sposób.

Drzwi z ciepłym progiem Internorm

Jak montuje się ciepły próg?

Ciepły próg montujemy w specjalnie przygotowanym kanale pod drzwiami. Montaż prowadzony jest techniką warstwową, aby skutecznie zabezpieczyć przed przenikaniem zimna i wilgoci. Izolację termiczną zapewniają materiały wypełniające przestrzeń pod progiem. Dodatkowo od zewnątrz konstrukcja powinna być chroniona warstwą materiałów zabezpieczających przed przenikaniem wody. Ciepłe progi wykonywane są z tworzyw sztucznych oraz aluminium. Część wewnętrzna, na którą składa się zwykle kilka wypełnionych powietrzem komór, wykonana jest z tworzyw sztucznych i stanowi skuteczną przegrodę termiczną. Stabilność całej konstrukcji zapewnia aluminium, stosowane na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne w przypadku ciężkich i niestandardowych konstrukcji. 

Kiedy przeprowadzić ciepły montaż progu?

Montaż ciepłego progu można przeprowadzić zarówno przy wstawianiu nowych drzwi, jak i podczas wymiany starych. Jeśli więc zauważyliście w swoim przedsionku opisane przez nas objawy źle zaizolowanego progu, nie zwlekajcie z podjęciem odpowiednich decyzji. Montaż drzwi wejściowych powinien zostać zlecony profesjonalnej ekipie, której nie obce jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w celu zabezpieczenia domu przed niekontrolowanym wychładzaniem.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności