Wybieramy okno do kuchni

20 listopada 2014

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń, które ze względu na panujące w niej specyficzne warunki, powinno być zaprojektowane ze szczególną starannością. Dlatego, wybierając okna kuchenne, nie możemy zdawać się na przypadek i podejmować pochopne decyzje, których potem będziemy żałować. Poniżej doradzamy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy okno do kuchni.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Funkcjonalne i praktyczne okna

Nowoczesna kuchnia to coraz częściej pomieszczenie wielofunkcyjne i serce naszego domu. Przygotowujemy w niej potrawy, chętnie przyjmujemy gości, jemy posiłki i spędzamy najpiękniejsze chwile z rodziną. Dlatego na etapie jej urządzania, starannie wybieramy projekt zagospodarowanie kuchni, zwracając uwagę na każdy detal, który może zakłócić nam wizję idealnej przestrzeni. Co jeszcze zrobić, aby nasza kuchnia była wygodna i piękna, a w codziennych czynnościach nie przeszkadzały nam nieprzyjemne zapachy i wilgoć? Możemy wybrać funkcjonalne i piękne okna, które ułatwią nam życie. Okna, które montujemy w kuchni powinny być przede wszystkim praktyczne i co bardzo ważne, proste w pielęgnacji. W pomieszczeniu, w którym gotujemy i zmywamy, wilgotność powietrza jest znacznie wyższa. Dlatego przy wyborze okien szczególną uwagę zwracajmy na sposób, w jaki się otwierają. Wybierajmy produkty, które zapewnią optymalną wentylację w pomieszczeniu. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się szybko nadmiaru wilgoci, ale także nieprzyjemnych zapachów, które często towarzyszą przygotowywaniu posiłków.

 

Okno uchylno-przesuwne

Projektując naszą wymarzoną kuchnię staramy się możliwie maksymalnie powiększyć przestrzeń blatów roboczych. Polecanym rozwiązaniem jest umieszczenie parapetów okiennych na wysokości blatów, dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń do pracy. Niestety takie rozwiązanie ma również swoje wady. W czasie wietrzenia korzystanie z dodatkowych blatów skutecznie utrudni nam skrzydło okienne. W nowoczesnych kuchniach problem ten rozwiązany jest przez zamontowanie w kuchni okna uchylno-przesuwnego. Tak zaprojektowane okno możemy otworzyć na dowolną szerokość i dostosować dopływ świeżego powietrza do danej sytuacji. Wietrzenie kuchni jeszcze nigdy nie było takie proste. Dodatkową korzyścią takiego rozwiązania jest maksymalne doświetlenie naszej kuchni naturalnym światłem.

Ważnym aspektem przy zakupie okien kuchennych są także akcesoria okienne, takie jak rolety lub żaluzje, które latem chronią pomieszczenia w naszym domu przed przegrzaniem. Dobrze jeśli osłony okienne w kuchni będą zamontowane od zewnątrz albo w przestrzeni międzyszybowej. Dzięki temu oszczędzimy sobie trudu częstego czyszczenia rolet lub żaluzji, a nasze okno będzie w pełni funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: