Okna do sypialni – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

24 kwietnia 2014

Przeciętny człowiek w łóżku spędza jedną trzecią swojego życia, dlatego tak dużą wagę przykłada się do wygodnego urządzenia sypialni. Duże łóżko, piękne meble i akcesoria to jednak nie wszystko, co możemy zrobić, aby poprawić komfort naszego odpoczynku. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym elementem każdej sypialni są odpowiednio dobrane okna. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze okien, aby poprawić jakość swojego snu?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Wentylacja pomieszczenia

Najważniejszym kryterium przy wyborze okien do sypialni są ich parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Ciepłe okna dobrej jakości na pewno przełożą się na poprawienie komfortu naszego snu. Planując zakup okien pamiętajmy, że najlepiej śpimy w dobrze wywietrzonym pomieszczeniu. Zadbajmy więc o to, aby model, który wybieramy miał zarówno możliwość mikrowentylacji, czyli wietrzenia za pomocą rozszczelnienia okna, jak i opcję pełnego otwarcia. Jeśli nie lubimy często otwierać okien, w obawie o nadmierne wychłodzenie pomieszczenia lub hałasy na zewnątrz, możemy zdecydować się na zamontowanie nawiewników lub wybrać okna z wywietrznikami wmontowanymi w ramę. Takie rozwiązanie proponuje firma Internorm, która nowoczesne wywietrzniki z wymiennikami ciepła wbudowuje w nowe okna KF 410 linii home pure. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość zamontowania w wywietrzniku specjalnego filtru, który ochroni naszą sypialnię przed pyłkami i zanieczyszczeniami z zewnątrz i tym samym zapewni zdrowy sen alergikom.

Dźwiękoszczelne okna

Okna sypialni powinny zapewniać również odpowiednie tłumienie hałasów dochodzących z zewnątrz. Jeśli nasz dom znajduje się w pobliżu szkoły lub ruchliwej ulicy, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na dobrą izolację akustyczną naszych okien. Dźwiękoszczelna szyba i wyciszające rolety sprawią, że w sypialni będziemy mogli odpocząć po długim i męczącym dniu.

Odpowiednie usytuowanie okien

Każdy z nas ma inny tryb życia i inne przyzwyczajenia. Jedni lubią zrywać się skoro świt i są najbardziej wydajni w godzinach przedpołudniowych. Inni wolą dłużej się wysypiać i pracować do późna. Wybór odpowiednich okien do sypialni i akcesoriów okiennych, może pomóc nam żyć zgodnie z własnym rytmem. Osoby, które są typem sowy, powinny zadbać, aby okna ich sypialni usytuowane były na północ lub na zachód. Jeśli taki układ jest niemożliwy z pomocą mogą przyjść automatycznie sterowane rolety zewnętrzne, dzięki którym każda sowa będzie mogła dowolnie przedłużać sobie noc. Skowronki, które lubią wczesne wstawanie, powinny mieć okna wychodzące na wschód. Dzięki temu będą mogły budzić się wraz z pierwszymi promieniami słońca. Dla osób, które lubią chwytać dzień, szczególnie polecane są okna o dużych przeszkleniach, dzięki którym mogą maksymalnie wykorzystać energię płynącą ze słońca.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: