Styl romantyczny w sypialni – jak go wykreować?

22 marca 2022

Sypialnia to miejsce, w którym styl romantyczny bardzo dobrze się sprawdzi. W tym pomieszczeniu można sobie pozwolić na więcej – wybrać kwieciste dodatki i zdecydować się na duże okna z długimi np. welurowymi zasłonami. Jest to przede wszystkim prywatna przestrzeń, do której mało osób ma wstęp. Z tego względu sypialnia w stylu romantycznym może w pełni oddawać naturę i charakter osób w niej sypiających.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Styl romantyczny buduje się etapowo

Najlepsze efekty uda się uzyskać wtedy, gdy elementy stałego wyposażenia oraz wszystkie dodatki będą stanowiły harmonijną całość. Akurat w tym pomieszczeniu światło pełni bardzo ważną rolę. Stąd też warto zadbać o to, żeby znajdujące się tam okna były duże i wykonane z solidnych materiałów (np. z drewnianą obudową). Jeśli jest taka możliwość, to należy zdecydować się na okna dachowe, bo dzięki nim będzie można podziwiać rozgwieżdżone niebo, a chyba trudniej o coś bardziej romantycznego.

Do okien trzeba dobrać zasłony albo rolety. Kwieciste wzory bardzo dobrze przełamią bladość matowych ścian i drewnianej podłogi. Każda romantyczna sypialnia powinna być przytulna. Ten efekt uda się osiągnąć dzięki dywanowi albo wykładzinie. W ich przypadku najlepiej sprawdzą się stonowane i spokojne kolory – takie jak np.: szarość albo blady beż.

Meble również nie powinny być przypadkowe. W kwestii zachowania stylu romantycznego bardzo dobrze będzie się prezentowało łóżko z baldachimem. Poza nim warto zdecydować się na dwie niewielkie nocne szafki oraz na komodę. W celu ocieplenia tego rodzaju wnętrza można wybrać meble wykonane z wikliny. Jeśli preferuje się trwalsze materiały, to lepiej zdecydować się na te, które powstały z drewna dębowego albo bukowego.

Jak urządzić romantyczną sypialnię?

Bez motywu przewodniego się nie obędzie. A trzeba pamiętać o tym, że cechy stylu romantycznego w znacznej mierze kreujemy sami, bo czym innym jest literacki kanon, a czym innym domowe wnętrze. Ono zawsze rządziło się zupełnie innymi prawami.

 • Wcale nie trzeba stawiać na mniej lub bardziej jaskrawy róż. Zamiast niego równie dobrze sprawdzą się liliowe albo fioletowe odcienie.
 • Jaskrawy może być pojedynczy element (np. obraz, klosz na lampie) – i to w zupełności wystarczy.
 • Styl romantyczny odwołuje się do wyobraźni i do zmysłów. Właśnie dlatego tak ważne są detale – pościel, zasłony, dodatkowe poduszki, bibeloty i świeże kwiaty.
 • W tym stylu dominować może drewno, bo ono przywołuje pozytywne skojarzenia, jest trwałe, dobrze pachnie i bardzo łatwo je dostosować do własnych preferencji. Wcale nie trzeba od razu kupować nowych mebli – równie dobrze można przemalować starą komodę i wymienić w niej uchwyty (kolor złoty będzie idealny).
 • Na targu ze starociami można poszukać  świeczników, haftowanych poszewek, ramek na zdjęcia albo obrazów. Dzięki nim wnętrze zyska niepowtarzalny urok i nie będzie zawierało żadnych seryjnych „marketowych” dodatków.
 • Kwiaty również są bardzo ważne. Poza tymi świeżymi warto postawić na doniczkowe. Idealne będą różowe storczyki, rozłożyste skrzydłokwiaty i liliowe kalanchoe. Zamiast zostawiać je w plastikowych doniczkach, lepiej je przesadzić do tych glinianych. Ten naturalny materiał bardzo dobrze wkomponuje się w romantyczny styl całego wnętrza.

Romantyczna sypialnia o każdej porze roku może być inna

Z uwagi na to, że za romantyzm odpowiadają dodatki, bardzo szybko można przearanżować całe wnętrze. Nowa pościel, zasłony i klosze na lampy sprawią, że znowu będzie ciekawie oraz intrygująco. Poza meblami i bibelotami warto także zainwestować w zapachy – np. te bardziej orientalne. Świece zapachowe i kadzidełka będą jak znalazł. Dla patery na owoce także powinno się tam znaleźć miejsce. Z kolei na komodzie można od czasu do czasu wymienić w ramkach zdjęcia i postawić tam nowe pamiątki z podróży czy wyjątkowych wydarzeń z życia.

Okno w sypialni romantycznej stanowi – zaraz po łóżku – centralny punkt pomieszczenia. Z tego względu powinno być należycie ozdobione. Dekoracje okna również można dostosowywać do panującej za nim pory roku. W zimę mogą to być drobne lampki czy latarenki w towarzystwie typowo świątecznego stroika, a na wiosnę bukiet forsycji lub bazi. Latem natomiast warto postawić na lekką aranżację okna w postaci zwiewnej firanki i wydających subtelne dźwięki drewnianych dzwoneczków. Na jesienną chandrę pomogą na pewno ozdoby okna w postaci bukietu z pięknych kolorowych liści i pachnących kłosów zbóż.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

 • Poznasz filozofię Internorm
 • Doświadczysz możliwości naszych produktów
 • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
 • • w salonie
 • • na budowie
 • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: