Styl country – wnętrza unikatowe oraz przytulne

14 marca 2022

Szybkie tempo życia sprawia, że w domu zaczyna się stawiać na kontakt z naturą i proste rozwiązania. To wszystko zapewnia styl country,  w którym dominują naturalne materiały i funkcjonalność. Projektowanie wnętrza domu w stylu country może być również świetną zabawą imitującą poznawanie cech charakterystycznych dla Dzikiego Zachodu.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Styl country daje wiele możliwości

Wielu osobom wydaje się, że dom w stylu country jest bardzo surowy i pozbawiony estetycznych dodatków. Oczywiście jest to błędne przekonanie. W stylu country dominuje drewno, a ono, już przez sam fakt, że jest to materiał pochodzenia naturalnego, nadaje wnętrzu ciepło i sprawia, że bardzo przyjemnie jest przebywać i wypoczywać w  przestrzeni, która została zaaranżowana w tym stylu.

W stylu country nie trzeba od razu urządzać całego mieszkania. Jeśli ma się dużą i przestronną kuchnię, to warto zacząć od niej, a wynika to z tego, że kuchnia w stylu country jest bardzo praktyczna i funkcjonalna. Jej sztandarowe elementy to w tym wypadku duży stół albo ława, proste drewniane krzesła i meble. Na tym oczywiście nie koniec, bo kuchnia country musi mieć także drewniane okna. One nie tylko zachwycają naturalnym wyglądem, ale również są prozdrowotne. W końcu drewno „oddycha”. Tym samym dzięki nim można mieć w domu znacznie lepszą wentylację, a to w dobie centralnego ogrzewania jest bardzo ważne. Takie praktyczne okna można ozdobić ażurowymi zazdrostkami, które będą współgrać z obrusem na stole lub serwetą na kufrze. Na kuchennym parapecie nie może zabraknąć ziół – mięty, tymianku czy bazylii, które oczywiście najlepiej będą wyglądały zasadzone do drewnianych doniczek, filiżanek, metalowych wiaderek czy dzbanków.

Styl country – w jakich pozostałych wnętrzach się sprawdzi?

Poza kuchnią styl country będzie odpowiedni i do salonu, i do sypialni. W salonie, dzięki niemu wnętrze wyda się optycznie większe, a to konsekwencja tego, że w stylu country stawia się na prostotę oraz funkcjonalność. Tym samym nie ma tam miejsca na zbędne meble ani dodatki. Można powiedzieć, że salon w stylu country to wiejska wersja surowego minimalizmu. Jej znaki rozpoznawcze to naturalne materiały i ręcznie wykonane artefakty. Często się zdarza, że wiele mebli jest w tym wypadku robionych na zamówienie albo kupowane są stare – na przykład na różnego rodzaju pchlich targach albo od prywatnych właścicieli. Jeśli nie są w zbyt dobrym stanie, to później są poddawane renowacji.

Sypialnia w stylu country także może zaskoczyć. Wszystko przez to, że drewniane i klasyczne meble mogą zostać przełamane przez różne rustykalne dodatki. Takie jak na przykład ręcznie haftowane poszewki, narzuty oraz serwetki. W taki sam sposób będą „działały” kwiaty posadzone w glinianych donicach oraz obrazy w pozłacanych ramach.

Styl country – co go wyróżnia?

Dla stylu country charakterystyczne jest przede wszystkim to, że tego rodzaju wnętrze nie buduje żadnego dystansu. Naturalne materiały, ich funkcjonalność i sposób aranżacji przekładają się na to, że i domownik, i gość, w tak urządzonej przestrzeni, będą się czuli tak samo dobrze.

Dom urządzony w takim stylu łatwo utrzymać w czystości, a wynika to z tego, że znajdują się w nim głównie duże i praktyczne przedmioty – przede wszystkim pojemne szafy, komody, a nawet różnego rodzaju kufry oraz skrzynie.

Dobór kolorów jest nieco ograniczony, ale to duża zaleta, bo przy małej ilości barw łatwiej stworzyć przytulną i harmonijnie ze sobą współgrającą całość. A jeśli chodzi o kolory przypisane do stylu country, to są to przede wszystkim: odcienie żółci i koloru pomarańczowego, beże oraz biele.

Styl country zachwyci miłośników życia w stylu eko, bo tutaj nie ma przyzwolenia na sztuczne i wysoko przetworzone materiały – zamiast na nie, stawia się na to, co naturalne i jak najmniej zmienione. Najlepszy tego przykład to tak popularne w tym wypadku drewniane stoły z widocznym usłojeniem.

Fani folkloru także będą się z tym stylem utożsamiać – w końcu rękodzieło i sztuka ludowa to jego bardzo ważne „części składowe” stylu country.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: