ROLETY, ŻALUZJE, MOSKITIERY – DLACZEGO WARTO?

18 lipca 2013

Okna Internorm same w sobie stanowią precyzyjne i technologicznie zaawansowane produkty. Są funkcjonalne i praktyczne, jednak czasem nasze wymagania przekraczają możliwości tradycyjnie rozumianego okna. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa, ochrony przed nadmiernym słońcem czy dla obrony przed owadami stosowane są osłony okienne – rolety, żaluzje, okiennice i moskitiery. W Internorm także one są wyjątkowe.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Rolety zewnętrzne

Rolety to jedne z najpraktyczniejszych osłon okiennych. Opuszczone stanowią ochronę przed wiatrem i słońcem oraz
przyczyniają się do polepszenia izolacyjności cieplnej i akustycznej stolarki otworowej. Co ważne, dzięki różnym rozwiązaniom można je montować nie tylko w nowych budynkach, ale i w już ukończonych nieruchomościach.

W ukończonym domu montowane będą rolety adaptacyjne, które mogą być prawo lub lewoskrętne i instaluje się je w otworze okiennym oraz rolety elewacyjne instalowane ponad otworem okiennym. Rolety zewnętrzne można także zainstalować podtynkowo lub, co szczególnie wygodne, na już istniejących oknach. Alternatywą są rolety do zabudowy, montowane w trakcie prac budowlanych, całkowicie pokrywane tynkiem.  Jak zwykle w przypadku Internorm olbrzymie znaczenie ma styl i wygląd instalowanych osłon. Rolety można dostosować do w zasadzie każdego budynku, biorąc pod uwagę preferowaną estetykę i uwarunkowania konstrukcyjne. Przykładowo kasety na rolety mogą być okrągłe lub kwadratowe (najbardziej stabilne są kasety rolet z prasowanymi profilami). Kolor rolet również można indywidualizować, w myśl zasady: „pokaż mi swój dom a powiem, Ci kim jesteś”.  Ofertę rolet zamykają ciekawe konstrukcyjnie rolety Mini nadające się przede wszystkim do robót renowacyjnych przy wymianie okien – są dostarczane w zintegrowanej z oknem, kompletnej wersji.

 

Żaluzje zewnętrzne i wewnętrzne

Alternatywą dla rolet są żaluzje. Możemy je podzielić na zewnętrzne, które podobnie jak rolety, są montowane albo już na gotowe okna, albo w trakcie budowy budynku oraz wewnętrzne.

Żaluzje zewnętrzne chronią przed bezpośrednim działaniem promieniowania słonecznego jednocześnie pozwalając regulować dopływ ciepła i światła słonecznego. Nie bez znaczenia jest fakt, że nie zasłaniają przy tym, w przeciwieństwie do rolet, całkowicie widoku za oknem. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom technologicznym można połączyć te dwie osłony i zintegrować żaluzje z roletami.

Żaluzje wewnętrzne można montować wewnątrz okien w trakcie ich produkcji. Takie rozwiązanie jest  szczególnie wygodne w zastosowaniu i praktyczne. Opatentowany system napędu umieszczonego w skrzydle okiennym jest niewidoczny w świetle okna i nie zajmuje przestrzeni w świetle szyby. Dzięki temu decydując się na okno ze zintegrowanymi żaluzjami uzyskuje się doskonały system ochrony przed słońcem i spojrzeniami, który praktycznie nie zwraca na siebie uwagi, a dodatkowo takie okna osiągają znakomitą izolacyjność cieplną oraz akustyczną.

 

Okiennice

Okiennice stanowią osłonę przed wiatrem i nadmiarem słońca. Tradycyjnie wykonuje się je z drewna lub PVC ale Internorm wykonuje je z materiału o zdecydowanie lepszych parametrach użytkowych, czyli aluminium. Ponieważ okiennice są szczególnie narażone na czynniki atmosferyczne aluminium jest najlepszym materiałem do ich produkcji. Efektem są osłony łatwe w utrzymaniu i jednolite kolorystycznie dzięki pokryciu ich powłokami z farb proszkowych. Ich wygląd można personalizować poprzez wbudowywanie różnych paneli w miejsce standardowych lameli.

Stop owadom

O tym, że owady potrafią uprzykrzyć życie, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Dlatego istnieją zabezpieczenia przed nimi montowane na oknach, które powstrzymują tych nieproszonych gości. Moskitiery są produkowane na miarę i dopasowywane dokładnie do danych warunków zabudowy. Dostępne są w wersjach z obramowaniem stałym, na ramkach przesuwnych lub w postaci rolet.

Ochronę przeciw owadom można bezproblemowo zintegrować z osłonami okien, czyli roletami, żaluzjami, a nawet okiennicami. W najwygodniejszej wersji są one zwijane podobnie jak rolety czy żaluzje. Zawsze są dokładnie dopasowane w celu pełnej szczelności – żaden owad się dzięki temu nie przeciśnie.

Odpowiednio dobrane osłony okienne pomagają rozwiązać wiele problemów. Mogą chronić przed palącym słońcem, wścibskimi spojrzeniami i insektami. Dodatkowo poprawiają bilans energetyczny budynku, utrudniają działania włamywaczom. Posiadają wiele zalet, dlatego warto zastanowić się, czy nie będą przydatnym nabytkiem już na etapie projektu nieruchomości lub podczas jej remontu.

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: