Pasywność

31 stycznia 2023

Okna i drzwi pasywne – nowa idea w podejściu do oszczędzania energii

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Pasywny dom dzięki Internorm

Budynki tego typu wyróżniają świetne parametry izolacyjne oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji.

 

Praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach. Jednym z podstawowych elementów wpływających na pasywność budynku są okna.

Okna energooszczędne w domach pasywnych pełnią bardzo ważną rolę

Okna mimo dużej powierzchni szklanej mogą zmniejszać straty ciepła, a także dają możliwość pozyskiwania ciepła dzięki promieniowaniu słonecznemu.

 

Jakie powinny być okna przeznaczone do domów pasywnych? Tylko okna trzyszybowe o wysokiej izolacyjności cieplnej mogą spełnić bardzo trudne wymogi. Profil okna musi mieć bardzo ciepłą konstrukcję. Krawędzie oszklenia powinny być zoptymalizowane termicznie. Montaż stolarki pasywnej różni się od standardowego „montażu na piankę”. Montaż okien pasywnych powinien być przeprowadzony przy użyciu specjalnych materiałów przeznaczonych do budownictwa energooszczędnego przez fachowców wyszkolonych w tej dziedzinie.

Dom pasywny to inwestycja na lata

Dom pasywny gwarantuje zarówno zimą, jak i latem niezmienną, przyjemną temperaturę bez konieczności stosowania tradycyjnych systemów ogrzewania lub klimatyzacji.

 

Wykorzystanie ciepła dostarczanego przez promienie słoneczne oraz ciepła produkowanego przez urządzenia i mieszkańców w zupełności wystarcza, gdyż energia cieplna potrzebna do ogrzania domu pasywnego to zaledwie 10% energii zużywanej przez dom ogrzewany w tradycyjny sposób.

Okna Internorm są przeznaczone do domów pasywnych

W celu zagwarantowania wysokiej jakości okien pasywnych niezależny Instytut Techniki okiennej z Rosenheim przeprowadza certyfikację produktów min. pod kątem ich izolacyjności cieplnej, po to aby klient był pewien, że nabywa okna predysponowane do domów pasywnych.

 

Internorm jest liderem w produkcji bezpiecznych okien do domów pasywnych. Wszystkie okna z oferty Internorm posiadają energooszczędną izolacyjność cieplną. Dodatkowo Internorm posiada w swojej ofercie drzwi pasywne!

Kalkulator oszczędności Internorm

Poprzez wymianę okien możesz zaoszczędzić nawet do 1690zł* każdego roku.

 

Ponadto możesz zmniejszyć wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie emisji CO 2 . Stworzyliśmy narzędzie, które pozwala pozwala oszacować oszczędności dzięki wymianie okien i drzwi na pasywne okna Internorm.

 

* Obliczenia zostały przeprowadzone dla domu o powierzchni 120 m2 zlokalizowanym w Berlinie ogrzewanym gazowo, o powierzchni okien 24 m2 w standardzie jednoszybowym. Po remoncie założono wstawienie okien HV 350 o współcznniku Uw = 0.68 W/m²K, Ug = 0.5 W/m²K, g = 56%. Oszczędności roczne wyniosły 395 € co po kursie z dnia 3.06.2019 – 4.2809 daje kwotę 1690,95 zł.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: