Pasywne drzwi tarasowe – jak wybrać najlepsze?

9 grudnia 2018

Dzisiejsza architektura bogata jest w wiele rozwiązań, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu wydawały się niemożliwe. Pojawiły się okna z ukrytym skrzydłem, drzwi przesuwne, a także wielkie przeszklenia i narożniki całoszklane. Do dyspozycji mamy bardzo szeroki wybór drzwi tarasowych i balkonowych, który możemy dopasować do kształtu budynku, wystroju wnętrza oraz pożądanych właściwości termicznych. Dzięki współczesnej technologii możemy zastosować nawet bardzo duże powierzchnie szklane, nie tracąc na parametrach cieplnych. W budownictwie pasywnym coraz częściej pojawiają się wielkie przeszklenia stałe i drzwi podnoszono-przesuwne. Sprawdźmy, które rozwiązania sprawdzą się przy wyborze najlepszych pasywnych drzwi tarasowych.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Drzwi tarasowe przesuwne

Zasunięte – roztaczają przed Tobą piękny widok, gwarantując ciepło wewnątrz domu. Odsunięte – otwierają wnętrze na świat, naturalnie łącząc Twój salon z tarasem dzięki zastosowaniu niskiego progu. Drzwi przesuwne i umożliwiają na wygodną transformację przestrzeni i doskonale sprawdzają się szczególnie w ciepłe letnie dni, kiedy największą przyjemnością jest obiad zjedzony na świeżym powietrzu. To również rozwiązanie doskonałe dla małych dzieci, które swobodnie mogą wychodzić do ogrodu bez potrzeby pokonywania progu. Bezpieczne przesuwanie zapobiega przycięciu palców i tym samym gwarantuje ochronę najmłodszym użytkownikom.

Producenci pasywnych okien tarasowych podnoszono-przesuwnych silnie konkurują między sobą. Choć wybór drzwi tarasowych jest coraz szerszy, dostępne rozwiązania bardzo różnią się pod względem jakości. Najważniejszymi czynnikami wyboru powinny być izolacyjność cieplna i antywłamaniowość. Najlepszą termikę zapewni nam połączenie drewna i aluminium lub PCV i aluminium. Nakładka aluminiowa chroni główne tworzywo profilu przed działaniem słońca i wilgoci. Czysto aluminiowe drzwi tarasowe zazwyczaj nie zapewniają takiej ochrony przed zimnem, ponieważ aluminium przewodzi ciepło i sprzyja wymianie temperatury.

Nowoczesność w zgodzie z naturą – drewno + aluminium

Drzwi podnoszono-przesuwne drewniano-aluminiowe HS 330 to jedne z najczęściej kupowanych okien Internorm. W średnio 400-kilogramowej konstrukcji mieści się 85 lat doświadczenia austriackiego producenta. Pomimo imponującego ciężaru drzwi przesuwają się niezwykle lekko i mogą być obsługiwane nawet przez dzieci. Ciężar drzwi ma dwie zalety – po pierwsze świadczy o ich solidności, a po drugie gwarantuje perfekcyjną szczelność przy zamykaniu. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, a dzięki drewnianej ramie doda naszej aranżacji przytulnej atmosfery.

Przesuwne drzwi tarasowe pasywne HS 330 wykonywane są na zamówienie pod konkretny wymiar. Proces produkcyjny zaczyna się od przygotowania profilu z dębu, świerku, modrzewia, jesionu lub orzecha (w zależności od preferencji). Profil wypełniany jest potrójnym przeszkleniem mocowanym przy pomocy opatentowanej technologii I-tec Oszklenie. Następnie z zewnątrz doklejana jest nakładka aluminiowa. Drzwi przesuwne transportuje się w całości na miejsce budowy i montuje przy pomocy specjalnego podnośnika. Dzięki doskonałym odpowiedniemu oszkleniu i ciepłemu montażowi te pasywne drzwi tarasowe charakteryzują się niską przenikalnością cieplną Uw do 0,73 W/m2K i klasą antywłamaniowości RC2.

Najniższa przenikalność cieplna – PCV + aluminium

Na rynku znajdziemy wiele okien przesuwnych. Większość z nich wykonana jest z tego samego tworzywa – PCV pokrytego nakładką aluminiową. Tak wysoka popularność tego surowca wynika z łatwości jego seryjnej produkcji, ale także z jego wyjątkowych możliwości izolacyjnych.

Pasywne drzwi tarasowe KS 430 to PCV-aluminiowy model gwarantujący niską przenikalność cieplną, która w przypadku najkorzystniejszej konfiguracji wynosi zaledwie Uw = 0,64 W/m2K. Rekordową wartość tego współczynnika udało się uzyskać dzięki Oszkleniu I-tec, potrójnemu pakietowi szybowemu, wielokomorowemu profilowi, progowi z włókna szklanego, odpowiedniej technice montażu i innym technologiom wypracowanym przez 85 lat doświadczenia austriackiego producenta okien i drzwi. Drzwi przesuwne PCV-aluminiowe przeznaczone są w szczególności do domów pasywnych lub energooszczędnych, a pod względem wizualnym najlepiej sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych i domach, gdzie pozostałe okna wykonane są z PCV. Jeśli zamówimy wariant z przeszkleniem antywłamaniowym P4, drzwi podnoszono-przesuwne KS 430 będą doskonałym zabezpieczeniem naszego domu klasy RC2.

Krok w przyszłość – drzwi tarasowe wewnątrz szklanej panoramy

Jeśli nie odpowiadają nam drzwi przesuwne, jednak pragniemy zadbać o nowoczesny wystrój naszego wnętrza i wpuścić do niego więcej światła, doskonałym rozwiązaniem będą drzwi tarasowe rozwierno-uchylne umieszczone wprost w szklanej powierzchni stałej. To innowacja, która na rynku pojawiła się zaledwie kilka lat temu i robi wyjątkowe wrażenie. Internorm oferuje tego typu rozwiązanie – wystarczy zapytać o HX 300 z wbudowanymi drzwiami tarasowymi. Zatynkowana ościeżnica naszego przeszklenia stałego sprawia, że rozwiązanie wygląda niezwykle efektownie.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: