Okna przesuwne w kuchni – zalety rozwiązania

6 sierpnia 2014

Idealna kuchnia to pomieszczenie jednocześnie piękne i funkcjonalne. Czasy ciemnych kuchni dawno już odeszły w zapomnienie, dlatego dziś funkcjonalna kuchnia powinna być jasna i przestronna, a przede wszystkim mieć zapewnioną optymalną wentylację. Ostatnio modnym rozwiązaniem, które łączy w sobie rozwiązania estetyczne i praktyczne, jest zamontowanie w kuchni okna przesuwnego. Dlaczego ten sposób otwierania jest lepszy od tradycyjnego? Odpowiadamy niżej.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto zamontować okno przesuwne?

Okno w kuchni ma doprowadzić maksymalną ilość naturalnego światła, aby ułatwić wykonywanie codziennych prac kuchennych i ożywić pomieszczenie. Projektując funkcjonalną kuchnię, często decydujemy się na umieszczenie okna tuż za blatami szafek oraz zlewem. Za takim rozwiązaniem dodatkowo przemawia możliwość wygodnego przedłużenia przestrzeni roboczej. Wystarczy, że parapet okienny będzie miał wysokość blatów. Jak jednak dobrze zaplanować tę przestrzeń, jeśli w jej aranżacji przeszkadza otwarte skrzydło okna? Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, które w prosty sposób pozwala oszczędzić miejsce, jest zamontowanie okna otwieranego techniką przesuwną. Dzięki temu, że jego skrzydło porusza się na prowadnicach wzdłuż ściany, nie trzeba usuwać przedmiotów stojących na blacie czy parapecie, za każdym razem, gdy chcemy otworzyć okno. Co więcej, możemy dowolnie regulować stopień jego otwarcia, w zależności od tego, czego wymaga sytuacja lub rozszczelnić je, jak tradycyjne okno.

Zalety okna przesuwnego w kuchni

W każdej kuchni panują specyficzne warunki. To miejsce jest zwykle cieplejsze niż pozostałe pomieszczenia w domu, gromadzi się w nim także więcej wilgoci. Dlatego bardzo ważne jest zapewnienie optymalnej wentylacji kuchni. Okno przesuwne jest w tym przypadku najwygodniejszym rozwiązaniem. Teraz, aby pozbyć się z kuchni przykrych zapachów gotowania i smażenia lub nagromadzonej w wyniku prac kuchennych wilgoci, wystarczy ustawić klamkę w odpowiedniej pozycji i przesunąć skrzydło. Takie rozwiązanie jest najbardziej praktyczne i dodatkowo sprawia, że nasza kuchnia wygląda nowocześnie i praktycznie. Dodatkową zaletą okna przesuwnego jest prawidłowe doświetlenie kuchni naturalnym światłem.

Wybierając najlepsze okno kuchenne powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę sposób jego otwierania. Okno przesuwne jest nie tylko praktyczne, ale także ułatwi wietrzenie kuchni i umożliwi funkcjonalną aranżację przestrzeni roboczej.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: