Jakie okna trzyszybowe wybrać?

30 kwietnia 2015

Wzrastające ceny energii i względy ekologiczne skłaniają nas do inwestowania w energooszczędne rozwiązania budowlane takie, jak okna trójszybowe. Trzy warstwy szkła powodują, że ucieczka ciepła z wnętrz jest minimalna, dzięki czemu oszczędzamy sporo na dogrzewaniu pomieszczeń. Okno, oprócz zapewniania komfortu termicznego powinno spełniać wiele innych ról – gwarantować ciszę, bezpieczeństwo mieszkańców, a także charakteryzować się estetycznym wyglądem. Czym jeszcze kierować się przy wyborze okien trzyszybowych?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Dlaczego wybrać okna trzyszybowe?

Użycie trzech szyb ma przede wszystkim zminimalizować ilość ciepła wydostającą się z budynku przez okna, a co za tym idzie – ułatwić jego ogrzanie i pośrednio zmniejszyć rachunki za zużytą do tego energię. Okno trzyszybowe stanowi barierę dla fal akustycznych, dlatego do domu lub biura przedostaje się mniej dźwięków z zewnątrz. Ponadto trzy warstwy szkła osadzone w skrzydle znacząco zwiększają jego masę, co ma wpływ również na bezpieczeństwo, ponieważ potencjalnemu włamywaczowi trudniej będzie podważyć ciężką ramę. Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę wybierając okna trzyszybowe?

 

 

Współczynnik termoizolacyjności

Wybierając okno trzyszybowe należy upewnić się, że charakteryzuje się ono wysokim poziomem termoizolacyjności (współczynnik Uw) – oznacza to współczynnik przenikania ciepła dla całego okna, a nie np. samej szyby czy profilu. Im mniejszy jest współczynnik Uw, tym mniejsza jest ucieczka ciepła w sezonie grzewczym, a to pozytywnie wpływa na nasze oszczędności z tym związane. Tylko okna z trzema szybami mogą osiągnąć standard energooszczędny lub jeszcze lepszy tzn. pasywny. Ważną sprawą jest tutaj wymaganie, aby sprzedawca przedstawił należyty certyfikat, który dotyczy izolacyjności cieplnej dla całego okna (Uw), a nie wyłącznie szyby (Ug) – jest to najczęstszy chwyt stosowany przez firmy nie posiadające odpowiedniej jakości.

 

Mikrowentylacja

Oprócz optymalnego zarządzania energią okno powinno oferować możliwość mikrowentylacji (tzw. mikrouchył). Funkcja ta pozwala na wymianę powietrza pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem po ustawieniu klamki pod odpowiednim kątem.

Jakość okien trzyszybowych

Kolejnym istotnym kryterium wyboru okien trzyszybowych powinna być ich jakość. Jeśli podejmujemy decyzję o inwestycji, w bardziej zaawansowane technologicznie, a więc nieco droższe okna, warto, aby pochodziły one od sprawdzonego producenta, co zapewni ich trwałość i niezawodność.

Jakie okno trzyszybowe wybrać?

Wszystkie wyżej wymienione warunki spełnia okno KF 410 firmy Internom. Wyposażone w potrójne szklenie SOLAR + zapewnia ono izolacyjność cieplną Uw na poziomie nawet 0,62 W/m2K. Jeżeli zastosujemy odpowiednią szybę izolacyjność akustyczna może sięgnąć 45 dB, co powoduje, że wnętrza pozostają ciche nawet przy hałaśliwym otoczeniu. Ukryte ryglowania i klasa odporności na włamanie na poziomie WK1 lub WK2 zapewnia natomiast, że możemy czuć się bezpiecznie we własnym domu. Co więcej okna Internorm są wyposażone w innowacyjną technologię FIX-O-ROUND, która pozwala na zespolenie każdej szyby z ramą na całym jej obwodzie, co pozytywnie wpływa na stabilność całego okna oraz jego parametry termoizolacyjne. Dopełnieniem tego rozwiązania są trzy uszczelki, za sprawą których z wnętrza budynku „ucieka” jeszcze mniej ciepła. Zarówno uszczelki jak i technologia FIX-O-ROUND nie wymagają dodatkowej opłaty.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: