Nowoczesne okna – zalety współczesnych rozwiązań.

29 kwietnia 2019

Producenci okien prześcigają się w stosowaniu coraz lepszych technologii produkcji i coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, poprawiających funkcjonalność okna. Wszystko to działa na korzyść klienta, który z szerokiej palety produktów ma szansę wybrać okno spełniające jego oczekiwania, trwałe i funkcjonalne. Nowoczesne okna charakteryzują się coraz lepszymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej. Poniżej prezentujemy zalety współczesnych rozwiązań, które zrewolucjonizowały produkcję okien.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Ciepłe i funkcjonalne

Dawniej okolice okna stanowiły najchłodniejsze miejsce naszych domów. W wielu domach, aby zminimalizować straty ciepła, zimą dodatkowo zabezpieczano parapety oraz przestrzeń przy progu drzwi balkonowych prowizorycznymi ocieplaczami z poduszek czy koców. Dziś takie działanie jest nie do pomyślenia. Nowoczesne okna powinny zapewnić nam komfort cieplny w domu, bez stosowania dodatkowych zabiegów. Zdają sobie z tego sprawę producenci okien, którzy prześcigają się w opracowywaniu nowoczesnych rozwiązań, zwiększających ich izolacyjność cieplną. Wielokomorowe profile, najlepsze okucia czy zespolone szyby sprawiają, że nie musimy obawiać się chłodnych podmuchów wiatru od okna, a nasz dom zyskuje ciepły i przyjemny klimat. W oknach energooszczędnych dobrym rozwiązaniem jest system trzyszybowego oszklenia. W przypadku nowoczesnych szyb Solar+, stosowanych w produktach firmy Internorm, temperatura szyby nawet w okresie zimowym wynosi 17,7°C, nie przyczynia się więc, tak jak tradycyjne szyby, do dodatkowego wychładzania mieszkania.

 

Nowoczesne okna w rozmiarze XL

Wybierając okna do naszych domów nie musimy rezygnować z marzeń. Standaryzowana stolarka okienna to już przeszłość. Dziś każdy może dopasować okna tak, aby oddawały oryginalny charakter projektu i najlepiej spełniały swoje przeznaczenie. Wielu z nas skłania się chętnie do stosowania w salonach lub jadalniach dużych przeszkleń, które idealnie doświetlają pomieszczenie oraz optycznie je powiększają. Kiedyś ograniczano przeszklenia, w obawie przed znaczną ucieczką ciepła z domu. Obecnie zastosowanie takiego rozwiązania jest jeszcze bardziej korzystne. Używane w produkcji dużych okien sztywne i solidne profile mogą utrzymać naprawdę ciężkie, trzyszybowe oszklenie nie zmniejszając bezpieczeństwa czy funkcjonalności okna. Dzięki temu nawet okna w rozmiarze XL mają niski współczynnik przenikania ciepła i nadają się do domów energooszczędnych i pasywnych. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie narożników całoszklanych do przeszklenia sąsiadujących ze sobą ścian, aby móc cieszyć się bliskością natury i naturalnym światłem słonecznym bez wychodzenia z domu.

Okna, które zapewniają bezpieczeństwo

Nowoczesne okna to produkty, które są nie tylko funkcjonalne, ale także bezpieczne. Stabilne konstrukcje, nowoczesne okucia uniemożliwiające wyważenie okna oraz odporne na włamanie szyby, to tylko część rozwiązań proponowanych przez producentów, które mogą zwiększyć ochronę naszego domu przed potencjalnymi włamywaczami. Dodatkowo warto pomyśleć o zintegrowaniu okien z systemem alarmowym, dzięki zamontowaniu w ramach kontaktronów lub dodatkowym zabezpieczeniu okien roletami zewnętrznymi. Polecanym rozwiązaniem jest również wyposażenie okien w klamki zamykane na kluczyk oraz wstawienie antywłamaniowych szyb. Dotyczy to zwłaszcza okien, które znajdują się na parterze naszego domu oraz drzwi balkonowych.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: