Nowa stolarka: okna i drzwi odporne na włamanie

14 sierpnia 2014

Kiedy wybieramy okna lub drzwi do naszego domu, najczęściej zwracamy uwagę na parametry izolacyjności cieplnej oraz akustycznej produktów. Niestety często zapominamy, o ważnej funkcji okien i drzwi, jaką jest ich wytrzymałość na ingerencję włamywaczy. Najlepiej, jeśli wybrane drzwi i okna łączą w sobie wszystkie wspomniane wyżej cechy: są ciepłe, ciche i bezpieczne. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić uwagę, gdy wybierajmy drzwi i okna odporne na włamanie.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Drzwi zewnętrzne odporne na włamanie

Dobre drzwi wejściowe powinny przede wszystkim pięknie wyglądać, są przecież wizytówką naszego domu. Ale poza idealną prezencją, zadaniem drzwi zewnętrznych jest ochrona naszej prywatności i własności. Do domu jednorodzinnego dobrym wyborem są drzwi wejściowe w klasie bezpieczeństwa WK2 lub – dla bardziej wymagających – WK3. Drzwi produkowane przez Internorm są standardowo wyposażone w ryglowanie pięciopunktowe, rygle obrotowe i stalowe bolce z dodatkową masywną listwą zamykającą. Spośród wielu proponowanych modeli drzwi wejściowych możemy wybrać te, które w swojej konstrukcji mają szybę. Takie drzwi nie tylko pięknie wyglądają, ale także mogą doświetlać nasz przedpokój naturalnym świtałem, jednak w tym przypadku powinniśmy dodatkowo zwrócić uwagę na bezpieczeństwo stosowanego przeszklenia. Abyśmy mogli spać spokojnie wybierzmy drzwi, których przeszklenia wykonane są z antywłamaniowego, wielowarstwowego szkła o grubości 6 mm.

Warto pamiętać, że oprócz idealnych drzwi z dodatkowymi ryglami i wytrzymałymi okuciami, ważną kwestią jest sposób otwierania i zamykania domu. Nowoczesne systemy są nie tylko bezpieczne, ale także wygodne w użytkowaniu. Przykładem takiego rozwiązania jest chociażby czytnik linii papilarnych, który z powodzeniem zastąpi niewygodny pęk kluczy. Wybierając drzwi zewnętrzne powinniśmy pamiętać, że również ich właściwości antywłamaniowe powinny być potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Bez dokumentacji nie możemy być pewni, że produkt będzie spełniał swoje funkcje.

Okna, które zabezpieczą Twój dom

Wybór bezpiecznych drzwi zewnętrznych jest bardzo ważną kwestią, jednak praktyka pokazuje, że większość włamań do domów jednorodzinnych dokonywanych jest przez okna i drzwi balkonowe. Inwestycja w odporne drzwi może okazać się stratą pieniędzy, jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio alternatywnych dróg wejścia do naszego domu. Bezpieczne okna to takie, w których stosuje się okucia antywyważeniowe oraz dodatkowe zabezpieczenia: odporną antywłamaniową szybę lub klamkę zamykaną na kluczyk. Bardzo ważne jest jednak, żeby domagać się od producenta certyfikatu, który potwierdzi antywłamaniowe właściwości całego okna, a nie tylko jego poszczególnych elementów, takich jak szyba, czy okucia.

Żeby zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa możemy zdecydować się także na zintegrowanie okien (zwłaszcza tych łatwo dostępnych) z systemem alarmowym, dzięki zamontowaniu w ramach kontaktronów. Kontaktrony to małe czujniki magnetyczne, które uruchomią system alarmowy przy każdej próbie wyważenia okien. Dobrym rozwiązaniem, które jednak ma znaczenie bardziej psychologiczne jest również zamontowanie rolet zewnętrznych. Opuszczony płaszcz rolety jest dodatkowym zabezpieczeniem nie tylko przed włamaniem: latem skutecznie ochroni nasz dom przed przegrzaniem, a zimą zmniejszy ucieczkę ciepła.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: