Czym charakteryzują się najlepsze okna PCV?

15 marca 2021

W jaki sposób konstruktorom Internorm udaje się opracowywać najlepsze okna PCV na rynku? Tajemnica ich wysokiej jakości wynika z innowacyjnej i dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach konstrukcji; kryje ona w sobie nowoczesne i nietuzinkowe rozwiązania, których istotą jest zapewnienie jak najlepszej szczelności, wysokiej trwałości oraz świetnego wyglądu.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Uszczelki okienne

Mało kto zwraca uwagę na uszczelki w oknach, choć mają one ogromny wpływ min. na to, ile ciepła „ucieka” przez okno i czy w odwrotną stronę – tj. do wnętrza budynku – nie dostaje się wilgoć. Z tego względu w oknach Internorm standardowo są montowane trzy uszczelki obwodowe, zamiast dwóch, które przeważnie stosują inni producenci. W przypadku elementów wykonanych z gumy ważne jest także ich rozlokowanie – umiejscowienie środkowych uszczelek na ramie okiennej sprawia, iż szybciej się one zużywają, dlatego w oknach Internorm uszczelki te są przymocowane bezpośrednio do skrzydła. Nawet ich barwa jest nieprzypadkowa, zawsze dopasowana do koloru elementów, z jakimi się stykają.

Izolacyjność termiczna

Wiele ekspertów sądzi, że to pierwszy parametr, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze okien. To dlatego, że okna, które nie izolują, nie spełniają swojej funkcji. Ważna jest liczba szyb i uszczelek czy odpowiedni profil z pianką izolacyjną – to elementy, które wpływają na parametry cieplne. Kluczowy jest jednak rezultat, a więc wysokość tzw. współczynnika przenikalności cieplnej okien Uw Jego wartość powinna być jak najniższa.

  • Okna o współczynniku Uw < 1,0 W/m2K nazywamy oknami energooszczędnymi
  • Okna o współczynniku Uw < 0,8 W/m2K nazywamy oknami pasywnymi
  • Okna pasywne Internorm posiadają certyfikaty na Uw wynoszące nawet 0,6 W/m2K

Wysoka jakość

Okna z PCV oferowane przez Internorm otrzymały najwyższy możliwy certyfikat RAL – A, nadawany przez niemieckie Stowarzyszenie ds. Jakości Systemów Okiennych z Tworzywa Sztucznego. Stało się tak min. ze względu na fakt, że profile okien Internorm mają rekordowo grube ścianki – 3 mm, co pozytywnie przekłada się na trwałość całego skrzydła. Internorm dba jednak nie tylko o wysoką jakość swoich produktów, ale także o ich doskonały wygląd – we wszystkich oferowanych przez nas oknach okucia są ukryte, podobnie jak elementy ryglujące o spłaszczonych krawędziach. Estetykę okien Internorm dodatkowo poprawiają ruchomy słupek zakrywający przestrzenie międzyokienne oraz aluminiowy uchwyt – dostępny w różnych kształtach, zależnie od wybranej linii stylistycznej. Co więcej, projektanci Internorm przykładają ogromną wagę do symetrycznych linii – oznacza to, że nasze okna zawsze mają harmonijne wykończenia narożników, a ich wygląd dodatkowo poprawia dyskretna listwa przyszybowa.

Izolacyjność akustyczna

Parametr często idący w parze z izolacyjnością termiczną, współcześnie ma równie istotne znaczenie. We współczesnym zurbanizowanym świecie hałas otacza nas przez cały dzień, dlatego tak ważne jest dla naszego zdrowia, aby zapewnić sobie odpowiednie zacisze domowe. Okna dźwiękoszczelne, jakie oferuje m. in. Internorm, osiągają parametr izolacyjności akustycznej na poziomie Rw = 43 dB i wyżej.

Funkcjonalność okien

Wymienione powyższej rozwiązania nie tylko pozytywnie wpływają na estetykę okien Internorm, ale mają również funkcje czysto praktyczne: ukryte okucia sprawiają, że uszczelka przylgowa nie jest przerwana, co zapobiega skraplaniu się wody. Ponadto są one odporne na zużycie, ponieważ zostały tak zaprojektowane, by równomiernie przenosiły ciężar całego skrzydła. Spłaszczone krawędzie elementów ryglujących znacząco ułatwiają z kolei czyszczenie okna. Designerski uchwyt z aluminium nie tylko dobrze wygląda, ale wykazuje się znacznie większą trwałością niż zwykła klamka z PCV, w której z czasem dochodzi do powstawania luzów. Funkcjonalne oraz estetyczne dopracowanie najdrobniejszych nawet detali pozwala wysnuć słuszny wniosek, iż projektanci oraz inżynierowie Internorm niczego nie pozostawili przypadkowi.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: